Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66701.34
-0.87%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3495.19
0.20%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.13
-4.04%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $600.3
-0.63%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Bitcoin Direnç Bölgesinde

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Bitcoin’i inceliyoruz. Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Clock
Paylaş
Bitcoin Direnç Bölgesinde

Herkese iyi akşamlar, temmuz ayının son akşamında Bitcoin fiyat grafiğine bakmak istedim. Aylık mum kapanışı yaklaşırken, Bitcoin önemli bir direnç bölgesinde bulunuyor. Bu yazıda Bitcoin fiyat grafiğinin son durumuna bakalım.

BTC Fiyat 31 Temmuz 2022

Bitcoin dünkü yükselişi ile birlikte 24.600 dolar bölgesini test etti. Ancak burada pek uzun bir süre tutunamadı. Yazıyı hazırladığım sırada 23.880 dolar bölgesinden işlem görüyor.

728×90 muhabbit - Bitcoin Direnç Bölgesinde300x250 muhabbit - Bitcoin Direnç Bölgesinde

BTC Grafik 31 Temmuz 2022

NUdJRW2c - Bitcoin Direnç Bölgesinde
Bitcoin fiyat grafiği 31.07.2022. 4 Saatlik grafik, veriler Binance borsasına aittir.

Binance borsasında işlem gören Bitcoin/Tether paritesine ait fiyat verileri. Grafik TradingView’den temin edilmiştir ve 4 saatlik zaman dilimindedir.

BTC Analiz 31 Temmuz 2022

Grafikteki yeşil bölgeler Bitcoin grafiğinde takip ettiğim destek ve direnç bölgelerini göstermektedir. Bugün bizim için önemli olan yer ise 24.000 dolar bölgesindeki direnç bölgesi. Fiyat son günlerde burayı test ediyor hatta bu direnci aştığı zaman da oldu ancak şu an tekrar altına sarkmış durumda. Bu aslında pek olumlu bir şey değil, nedenini alt paragrafta daha detaylı açıklayayım.

Grafikte işaretlediğim (ok ile gösterdiğim) yerde bir boğa tuzağı (bull trap) olduğunu düşünüyorum. Baktığımızda fiyat önce direnç bölgesini test ediyor, sonrasında bu direnci aşıyor (dünkü 24.600 yükselişi) ve sonrasında tekrar direncin altına sarkıyor. Bu aslında bir dönüşe işaret etmekte. Haliyle 24.600 yükselişinin tuzak olduğunu düşündürüyor.

Son zamanlara baktığımızda Bitcoin biraz düşse altcoinlerin çok daha fazla düştüğünü görmekteyiz. Haliyle yukarıda bahsettiğim boğa tuzağı ihtimalinden dolayı ekstra dikkatli olunması gerektiğini düşünüyorum. Eğer ki Bitcoin yeni bir tepe yaparsa (24.700 seviyesini aşarsa) bu boğa tuzağı ihtimalinin ortadan kalkacağını düşünüyorum.

Daha fazla Bitcoin analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

TradingView hesabımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde BTC/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar