Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68510
0.73%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3860.33
0.02%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.25
0.78%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.4
0.53%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin Dominansı Düşüyor! Altcoin Sezonu Geldi mi?

Yatırımcılar, altcoinlere yöneliyor!

Clock
Paylaş
Bitcoin Dominansı Düşüyor! Altcoin Sezonu Geldi mi?

Lider kripto para biriminin son bir haftada %20’den daha fazla yükselmesinin ardından Bitcoin dominansı düşüş göstermeye başladı.

Bildiğiniz üzere Bitcoin dominansı, Bitcoin’in sahip olduğu piyasa değerinin kripto para piyasasının genel değerine olan oranını ifade eden bir veridir.

728×90 muhabbit - Bitcoin Dominansı Düşüyor! Altcoin Sezonu Geldi mi?300x250 muhabbit - Bitcoin Dominansı Düşüyor! Altcoin Sezonu Geldi mi?

Dominansın düşmesinin en büyük anlamı ise, yatırımcıların BTC satın almayı bırakması ve diğer kripto paralara yönelmesidir. Görünüşe göre yatırımcılar Bitcoin’in fiyatının doyum noktasına ulaştığını ve tercihlerini altcoinlerden yana yapmaları gerektiğini düşünüyorlar.

bitcoin dominans 1192x600 - Bitcoin Dominansı Düşüyor! Altcoin Sezonu Geldi mi?

Düşüş gösteren BTC dominansı

Yukarıda gördüğünüz tabloya göre 2 Ocak tarihinde %72’lere ulaşan dominans, iki gündür düşüş gösteriyor. Bu düşüş ile beraber altcoinler canlanmış durumda.

Bitcoin dominansının düşmesi, doğal olarak Bitcoin fiyatına da olumsuz etki yaratıyor. 2 gün önce 34.000 $’a kadar yükselen lider kripto para birimi şu anda 29.000 $’dan işlem görüyor.

Altcoin sezonunun ilk işaretlerini ifade eden Bitcoin dominansı, diğer altcoinlere yaradı ve ETH, tüm zamanlarının en yüksek seviyesine yaklaşarak 1100 $ bandına kadar yükseldi.

Bitcoin’in 2017 yılında 20.000 $’a kadar yükselmesinin ardından bu değer şimdilerde olduğu gibi çok yüksekti. Lider kripto para birimi düşüş gösterdiğinde ise 2018 yılında yaşanan o meşhur alt sezonu yaşanmıştı.

Ethereum’un 3 gun içinde TL bazında 3.000 TL kadar değer kazanması, birçok ETH yatırımcısının yüzünü güldürdü.

Yazım saatinde 920 $ civarından işlem gören ETH, bakalım tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.400 $ seviyesini ne zaman kıracak?

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar