Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66625
3.99%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3496.19
2.27%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.18
3.95%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $590.2
3.45%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Bitcoin ETF’leri, Gümüş ETF’leri geride bıraktı

Bitcoin Gümüşü Geçti.

Clock
Paylaş
Bitcoin ETF’leri, Gümüş ETF’leri geride bıraktı

SEC’nin spot Bitcoin ETF onayının ardından BTC ETF’leri, ABD piyasasında yönetilen varlık miktarına (AUM) göre emtialar arasında Gümüş ETF’lerini geçmiş durumda.

Bitcoin Gümüşü Geçti

Bitfinex Türevler Başkanı Jag Kooner, Bitcoin ETF’lerine olan yoğun ilginin Bitcoin’i ABD’deki en büyük ikinci emtia yapabileceğini söyledi. AUM’da şu anda 27,5 milyar dolar değerinde yaklaşık 647.651 Bitcoin bulunuyor.

728×90 muhabbit - Bitcoin ETF'leri, Gümüş ETF'leri geride bıraktı300x250 muhabbit - Bitcoin ETF'leri, Gümüş ETF'leri geride bıraktı

SEC onayı alan ve işleme giren 11 Bitcoin ETF’inin kümülatif işlem hacmi, ilk beş günde 12 milyar doları aştı. Ayrıca, Grayscale’e ait GBTC ETF’i tek başına yaklaşık 619.000 Bitcoin’e sahip görünüyor.

Jag Kooner, ETF’lerin işlem ücretlerindeki rekabetçi fiyatlar ve potansiyel olarak diğer kripto para ETF’lerinin onayı gibi olasılıklar nedeniyle, Bitcoin ETF’lerinin hızlı büyümesinin devam edeceğini öngörüyor.

SEC’nin spot Bitcoin ETF’lerini onaylanması, aslında bir bakıma Bitcoin’i bir emtia olarak kabul ettiği anlamına geliyor. Kripto para sektörünün on yıldır süren mücadelesinin ardından, mahkeme SEC için Grayscale Bitcoin ETF başvurusunu reddetme kararını yeniden gözden geçirme kararı verdiğinde, SEC yasal baskı altında ETF’leri onaylamak zorunda kaldı.

Bitcoin ETF’lerinin gümüş ETF’leri geride bırakması, dijital varlıkların geleneksel finansal piyasalardaki etkisinin arttığını vurguluyor. Bu sadece Bitcoin’in ETF pazarındaki büyümesini pekiştirmekle kalmıyor, aynı zamanda kripto ETF alanında daha fazla yenilik ve gelişmenin önünü açıyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar