Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65293.98
-0.20%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3571.81
0.33%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.39
1.03%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $600.2
0.23%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Bitcoin ETF’lerinde Yoğun Hareketlilik! Yatırımcılar Fed’in Faiz Kararını Bekliyor

Clock
Paylaş
Bitcoin ETF’lerinde Yoğun Hareketlilik! Yatırımcılar Fed’in Faiz Kararını Bekliyor

ABD’deki spot bitcoin borsa yatırım fonları (ETF’ler) toplam günlük 48.71 milyon dolarlık net girişle art arda 13. gününü tamamladı. Fidelity’nin FBTC’si 119 milyon dolarlık net girişle başı çekerken, Ark Invest ve 21Shares’in ARKB’si yaklaşık 100 milyon dolarlık büyük net çıkış yaşadı. Bu Ocak ayındaki lansmanından bu yana en büyük çıkışı oldu.

728×90 muhabbit - Bitcoin ETF’lerinde Yoğun Hareketlilik! Yatırımcılar Fed'in Faiz Kararını Bekliyor300x250 muhabbit - Bitcoin ETF’lerinde Yoğun Hareketlilik! Yatırımcılar Fed'in Faiz Kararını Bekliyor

Diğer spot Bitcoin fonları da farklı aktiviteler sergiledi. Net varlıklar bakımından en büyük olan BlackRock’un IBIT’i 2 milyon dolarlık net giriş kaydetti. Grayscale’in GBTC’si ise hiç net giriş veya çıkış yaşamadı. Bitwise’ın BITB’si 26 milyon dolar eklerken, Invesco ve Galaxy Digital’ın Bitcoin ETFsi 2 milyon dolarlık net giriş bildirdi.

Ark Invest’in spot Bitcoin ETF’si günlük 100 milyon dolarlık net çıkış rekoru kırdı

BTC Markets’in Kripto Analisti Rachael Lucas, bu olağan dışı fon hareketlerini yatırımcıların Federal Rezerv’in faiz oranı yoluyla ilgili belirsizliğine bağladı.

“ABD enflasyon rakamları beklentileri aşarsa ve kişisel gelir ve harcama trendleri yükselirse, bu durum yatırımcıların Eylül ayında olası bir Fed faiz indirimi hakkındaki iyimserliğini azaltabilir. Fed, Bitcoin ve ilgili ETF’ler gibi daha riskli varlıklara olan talebi olumsuz etkileyebilir.”

BTC Markets’in Kripto Analisti Rachael Lucas
Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar