Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51291.14
-1.52%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2914.7
-0.08%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.92
-5.19%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $364.3
2.16%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Bitcoin Fiyat Analizi 01.01.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Bitcoin’i inceliyoruz. Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Bitcoin Fiyat Analizi 01.01.2021

Yeni yılın ilk fiyat analizi yazısında Bitcoin’i incelemesek büyük ayıp etmiş olurdum. Yeni yıla Bitcoin Fiyat Analizi ile başlayalım. Umarım bu yıl Bitcoin’in daima yeni ATH’ler yaptığı yatırımcısının yüzünü güldürdüğü bir yıl olur.

Bitcoin BTC fiyat grafiği 01.01.2021. 30 dakikalık grafik veriler Bitmex borsasına aittir.

Grafikte 4 adet yeşil bölge işaretledim. Bunlar bu zaman dilimi için Bitcoin grafiğindeki destek bölgelerimiz. Bunlardan en üstteki yani 28800 dolar bandındaki hariç diğerlerinin daha önemli olduğunu düşünüyorum. Özellikle ikinci bölge yani 28200 dolar bölgesi nispeten daha önemli. Bunun sebebi de şu; mor bir trend çektiğimi görmektesiniz. Şu an orası kırılıyo. Bu trendin 0,382 fib geri çekilme oranı 28200 dolar bandına denk geliyor. 0,382 geri çekilme oranı da en önemli fibonacci oranlarından biridir.

Fiyat şu an grafikteki mor trendin altına sarkmış durumda. Bundan dolayı destek bölgeleri daha da önem kazanıyor. Bunu belirtmemin sebebi şu, fiyattaki bir trend kırılmış ve bir geri çekilme olması oldukça muhtemel. Short işlemi neden hiç belirtmediğimi soruyor olabilirsiniz. Şu an Bitcoin’in bir boğa dönemi yaşadığı aşikâr. Böyle zamanlarda short işlem açmak riski arttırır. Çünkü akıntıya karşı kürek çekmiş olursunuz.

Binance BannerBinance Banner

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar