Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51225.01
-1.56%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2915.9
-0.20%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.96
-5.18%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $364
2.08%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Bitcoin Fiyat Analizi 06.05.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Bitcoin’i inceliyoruz. Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Clock
Paylaş
Bitcoin Fiyat Analizi 06.05.2021

Merhaba, ben CryptoTepe bugün hazırlayacağım fiyat analizin de piyasanın yönünü belirlemek için yakından takip ettiğimiz Bitcoin yani BTC’yi inceleyeceğiz.

Bitcoin BTC fiyat grafiği 06.05.2021. Saatlik grafik veriler FTX borsasına aittir.

Grafikte mor belirttiğim alanlar destek ve direnç bölgeleri olarak çalışmakta ve grafiğimiz de yeşil trend çizgilerimiz bulunmaktadır.

Grafiğimize ilk bakınca kırılan bir yükselen trend sonrası düşüş görünmektedir. Yaşanan bu düşüşün tepkisi aynı zamanda trendimizi oluşturan ikinci temasın bulunduğu 53.000 dolar seviyesinden geldi.
Şu anki görünüme değinecek olursak flama formasyonu aktif hâle gelmiş görünüyor. Flama formasyonu yükseliş ardından gelen kısa süreli dalgalanmalar sırasında oluşmaktadır. Flama formasyonunda dikkat edilmesi gereken konular kırılımın sert ve hacimli olması gerekir. Hacim bizim için teyit görevi görebilir.

Gelelim formasyon çalışırsa hedefini belirlemeye, kırılım sonrası hedef flama direği kadar olması beklenir. Bu seviyeler yaklaşık 61.000 dolar ve 62.000 dolar seviyelerine denk gelmektedir.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta kırılımın direnç altında oluştuğunu unutmamak lazım, Flama formasyonu kırılımı ardından henüz direnç bölgesini kırmış değil bu nedenle flama formasyonunun bozulma ihtimaline karşı dikkatli olmakta fayda var.

Binance BannerBinance Banner

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar