Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61296.55
-1.57%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3342.99
-0.68%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.59
1.63%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $398.9
-3.74%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Bitcoin Fiyat Analizi 14.02.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Bitcoin’i inceliyoruz. Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Bitcoin Fiyat Analizi 14.02.2021

Bitcoin son birkaç gündür yatay bir seyir izliyor. Haliyle bu da altcoinlere yarıyor. Ancak birkaç gündür bazı küçük yukarı yönlü hareketleri oldu. Şimdi bakalım Bitcoin önceden olduğu gibi hızlı yükselişine devam edecek mi yoksa yatay takılmaya devam mı.

Bitcoin BTC fiyat grafiği 14.02.2021. Saatlik grafik veriler FTX borsasına aittir.

Grafikte destek bölgelerini belirttim (yeşil bölgeler). Bu bölgeler fraktal destek bölgeleri. Ancak bu grafikte önemli olan destek bölgeleri değil grafikteki oluşan formasyon.

Grafikte bir wedge (kama) yapısı görmekteyiz. Grafikte oluşan yapı aslında bearish bir yapı. Normal şartlarda üst banttan direkt olarak shortlardım. Ancak benim analizlerimi takip ediyorsanız birazdan diyeceklerimi az çok kestirebiliyorsunuzdur.

Bu tip kama yapılarında hareketin öncesine de bakmak gerek. Bu yapının öncesine baktığımızda bir yükseliş trendi görüyoruz. Deneyimlerime göre yükseliş trendinden sonra oluşan kama yapısı genelde yukarı doğru kırılmakta. Bundan dolayı short işlem açmadım veya elimdekileri satmadım. Bu yapının aşağıya kırılmadan shortlamanın oldukça riskli olacağını düşünüyorum.

Binance BannerBinance Banner

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar