BİZİ TAKİP EDİN

ANALİZ

Bitcoin Fiyat Analizi 21.04.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Bitcoin’i inceliyoruz. Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Avatar

Yayın:

-

Bitcoin Fiyat Analizi draco

Fiyat analizi yazımın bugünkü bölümünde Bitcoin’i inceleyeceğim. Piyasaya genel olarak baktığımda bir çok coinde benzer yapıları gördüm. Bu bahsettiğim yapı Bitcoin’de de vardı. Yani Bitcoin’deki hareket yine piyasanın yönünü belirleyecek gibi duruyor.

JnJTceBU - Bitcoin Fiyat Analizi 21.04.2021
Bitcoin BTC fiyat grafiği 21.04.2021. 30 Dakikalık grafik veriler Binance borsasına aittir.

Yeşil bölgeler her zaman olduğu gibi destek ve direnç bölgelerimiz. Hafta sonu yaşadığımız sert düşüşün 51600 dolar bölgesindeki destekten tepki aldığını görmekteyiz. Bu bölge bundan dolayı önemli ve takip etmeye değer. Bir diğer önemli bölgemiz ise 60000 dolar bölgesindeki direnç bölgemiz. Kısa/orta vadede bu iki destek/direnci takip edeceğim.

Bugün bizim için önemli olan şeyin destek ve direnç değil trendler olduğunu düşünmekteyim. Grafikte bir üçgen yapısı görmektesiniz. Yazının başında bir çok grafikte benzer yapılar olduğunu belirtmiştim. İşte bahsettiğim yapı aslında bu üçgen yapısı. Bazı coinlerde küçük farklar olsa da hemen hemen hepsinde buna benzer yapılar bulunmakta. Buradaki yapıya simetrik üçgen demek en doğrusu olacak sanırım. Simetrik üçgenlerin iki tarafa da kırılma ihtimalleri hemen hemen aynıdır. Bundan dolayı üçgen kırılmadan işlem yapmanın oldukça riskli olduğunu düşünüyorum.

bybit platform - Bitcoin Fiyat Analizi 21.04.2021

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bybit

Trend Haberler