Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $52107.68
0.88%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3000.2
2.70%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.04
-2.56%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $353.4
-0.08%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Bitcoin Fiyat Analizi 26.12.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Bitcoin’i inceliyoruz. Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Bitcoin Fiyat Analizi 26.12.2020

Bugün sizler için Bitcoin fiyat analizi hazırladım. Bitcoin nispeten uzun zamandır yatırımcılarını oldukça sevindirirken maalesef ki altcoin yatırımcılarını üzüyor.

Bitcoin BTC fiyat grafiği 26.12.2020. Saatlik grafik veriler Bitmex borsasına aittir.

Grafikteki yeşil alanlar her zaman olduğu gibi destek ve direnç bölgelerimiz. Ancak BTC sürekli yeni ATH’ler yaptığı için şu an önünde fractal direnç bulunmuyor. Gördüğünüz tüm alanlar destek bölgelerimiz yani. RSI üzerinde de bir trend görmektesiniz. O şu an için anlamsız görünüyor olabilir. Bunun sebebi RSI’da çektiğim trend bu zaman dilimine ait değil. Yazının ilerleyen kısmında orayı detaylıca açıklayacağım.

Bitcoin bildiğiniz üzere bir boğa dönemi yaşıyor. Ancak bunu yaparken de altlara çile çektiriyor. Altlar da BTC bazında sürekli yeni dipler yapmakta. Bitcoin için henüz bir dönüş formasyonu oluşmamış durumda. Bundan dolayı piyasanın tersine işlem açmak bana hala teknik olarak oldukça riskli görünüyor.

Binance BannerBinance Banner

Bitcoin BTC fiyat grafiği 26.12.2020. 4 Saatlik grafik veriler Bitmex borsasına aittir.

Şimdi gelelim RSI trendi konusuna. Bu grafiğe baktığınızda o trend artık daha anlamlı görünüyor. Peki RSI’a trend çizilir mi bunun ne gibi faydaları vardır konusuna gelelim. Evet RSI’a da trend çekilmektedir. Grafik üzerinde bu trendlerin de oldukça büyük etkisi olduğunu düşünmekteyim. Oldukça güzel yön gösterici olmaktalar.

RSI’a trend çizmenin faydasına gelecek olursak. Bu trendler muhtemel hareketleri önceden yakalamamızı sağlamaktadır. Örneğin bu grafikte RSI trendi kırıldığında Bitcoin fiyatı henüz 23200 dolar civarında. Son yükselişi ne kadar önceden gösterdiğini de buradan görebiliriz. Diğer yandan fiyat üçgen içerisindeyken RSI’da bir trend var ve bu kırılırsa üçgen kırılımının yönünü önceden gösterir ve bu büyük bir doğrulukla çalışır.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar