Muhabbit

Gelişmekte Olan Ülkelerde 4 Kat Daha Hızlı Benimsenme!

Son yapılan araştırmaya göre, Bitcoin ve Blockchain teknolojisi gelişmiş ülkelere nazaran gelişmekte olan ülkelerde 4 kat daha hızlı benimseniyor.

bitcoin

Son yapılan araştırmaya göre, Bitcoin ve Blockchain teknolojisi gelişmiş ülkelere nazaran gelişmekte olan ülkelerde 4 kat daha hızlı benimseniyor.

Kripto paranın benimsenmesi ile ilgili tüm dünyada yaptığı çalışmalarla ünlenmiş Onfo, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde kripto para benimsenmesi üzerine yeni bir araştırma yayınladı. Benimsenme ve kripto para kullanımının yaygınlaşması adına tüm dünyada kendi coin’i üzerinden ulaştığı verilerle yaptığı araştırma sonuçları oldukça ilgi çekici.

Araştırmacılar tarafından Amerika Birleşik Devletleri ile Almanya’nın gelişmiş, Rusya ile Endonezya’nın gelişmekte olan ülkeler olarak seçildi. Her ülkeden 100 kişiye 10 coin verildi. Bireylerin bu kripto parayı kullanmaları, başkalarını da kripto para konusunda bilgilendirmeleri ve onları kripto para dünyasına çekmeleri istendi. Ve hatta bunun için teşvik adı altında ek ödüller verildi.

Sonuçlara gelince, gelişmiş ülkeler klasmanındaki Almanya sadece 763 yeni insanı kripto para dünyasıyla tanıştırmış. Amerika’da ise bu sayı 1112’yi buluyor. Ancak iş gelişmekte olan ülkeler klasmanına girdiğinde ise işler değişmiş. Rusya’daki 100 kişi 2304 yeni kripto para yatırımcısı kazandırırken Endonezya muazzam bir sonuç vererek 4350 insanı kripto para dünyası ile tanıştırmış.

Onfo’nun yayınladığı kripto paraların ülkeler arasındaki yayılım hızı grafiği

Onfo’nun kurucusu JR Forsyth araştırma sonuçları hakkında konuştu;

“Akıllı telefonların kullanımının yaygınlaşması, Corona virüsü pandemisinin ekonomiyi kötü etkilenmesi ve hükümetin vatandaşlarına kredi verme sisteminin olmaması nedeniyle Endonezya, kripto paranın benimsenmesi için çok uygun bir ortam hâline geliyor.”

Kripto para dünyasının benimsenmesini hızlandırmanın yolu tabii ki de maddi desteğe ihtiyacı olan insanlardan geçecektir. Gelişmekte olan ülkelerde vatandaşların iş istihdamının sağlanamaması nedeniyle “kolay para kazanma yolu” olarak gördüğü Bitcoin dünyasına kapılması ve gelişmiş ülkelere nazaran daha hızlı yayması normal görülmektedir. Tam da bu yüzden birçok kripto para yatırımcısı ve analisti özellikle Afrika’nın Bitcoin rönesansına ön ayak olacağını savunmaktadır.

Son Yazılar

Exit mobile version