Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63731.38
5.22%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3075.79
3.88%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.09
7.37%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $552.4
6.27%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Bitcoin Grafiğinde Dönüş Formasyonu Mu Oluşuyor? Güncel Bitcoin Fiyat Analizi

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Bitcoin’i inceliyoruz. Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Bitcoin Grafiğinde Dönüş Formasyonu Mu Oluşuyor? Güncel Bitcoin Fiyat Analizi

Herkese selamlar, bugünkü fiyat analizi yazımda Bitcoin fiyat grafiğini inceleyeceğim.  Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeleri ve olası hareketleri inceleyeceğimiz yazımızda sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Güncel BTC grafiğine baktığımız zaman yükseliş formasyonlarından biri olan TOBO (Ters Omuz Baş Omuz) formasyonu oluşabilir. Bu nedenle TOBO formasyonu hakkında bilgi vererek formasyon hakkında bilinmesi gereken kuralları aktaracağım. Sizleri çok fazla bekletmeden BTC fiyat analizimize başlayalım.

728×90 muhabbit - Bitcoin Grafiğinde Dönüş Formasyonu Mu Oluşuyor? Güncel Bitcoin Fiyat Analizi300x250 muhabbit - Bitcoin Grafiğinde Dönüş Formasyonu Mu Oluşuyor? Güncel Bitcoin Fiyat Analizi

BTC Fiyat 12 Mayıs 2022

30,000 dolar destek bölgesini kaybeden BTC hızlı bir düşüş yaşayarak 26,700 dolar seviyelerine kadar geriledi. Fiyat analizini hazırladığım bu saatlerde ise 28,398 dolar seviyesinde işlem görmekte.

BTC Grafik 12 Mayıs 2022

VqGESAY5 - Bitcoin Grafiğinde Dönüş Formasyonu Mu Oluşuyor? Güncel Bitcoin Fiyat Analizi
Bitcoin fiyat grafiği 12.05.2022. 15 Dakikalık grafik, veriler Binance borsasına aittir.

Grafiğimiz TradingView aracılığıyla hazırlanmıştır. Binance borsasının sağladığı BTC/USDT paritesi kullanılarak hazırladığım grafik 15 dakikalık zaman dilimindedir. Grafiğimizin alt kısmında RSI (Relative Strength Index) Göreceli Güç Endeksi bulunmakta ve grafik üzerinde TOBO formasyonunu incelemek üzere eklenmiş yapılar bulunmaktadır.

BTC Analiz 12 Mayıs 2022

BTC grafiğinde TOBO formasyonu ihtimali bulunmakta. Yükseliş formasyonlarından biri olan TOBO formasyonunu daha önceki fiyat analizlerimizde kullandık. TOBO formasyonunu bilmeyenler için kısaca anlatalım.

Yükseliş formasyonlarında biri olan TOBO formasyonu iki omuz ve bir baş bölgesinin oluşmasının ardından neckline seviyesinin kırılmasıyla aktif olur. Grafik üzerinde görüldüğü gibi henüz ikinci omuz bölgesi oluşmamış durumda. İkinci omuz bölgesinin oluşmasının ardından neckline seviyesinin kırılmasıyla formasyon aktif olur. Formasyon aktif olduktan sonra takip edilecek hedef bölgesi, baş ile neckline arasındaki fiyat farkı (h) kadardır. TOBO formasyonunu görsel olarak aşağıda belirttim.

E3dbKKQWUAEqcWQ 982x600 - Bitcoin Grafiğinde Dönüş Formasyonu Mu Oluşuyor? Güncel Bitcoin Fiyat Analizi
Ters Omuz Baş Omuz Formasyonu

BTC Yorum 12 Mayıs 2022

Bitcoin grafiği üzerinde aktardığım TOBO formasyonu şimdilik bir ihtimal olarak takip edilmeli. Yukarıda belirttiğim gibi ikinci omuz yapısının oluşumu sonrası neckline kırılımı ile birlikte formasyon aktif olacaktır. Formasyon aktif olması durumunda hedef bölgesi 32,000-33,000 dolar seviyeleri olarak takip edilebilir.

Bitcoin için teknik incelemem bu şekildeydi. Grafiğimizde gelişmeler olduğu takdirde tekrar güncelleyeceğim.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde BTC/USDT hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar