Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62123.79
1.26%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3432.72
1.58%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.54
0.83%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $412.1
1.35%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Peter Schiff: Bitcoin Güvenli Liman Falan Değil!

Bitcoin karşıtı söylemleriyle gündeme gelen ünlü altın savunucusu Peter Schiff, “Bitcoin’in güvenli liman olduğu falan yok!” dedi.

Clock
Paylaş
Peter Schiff: Bitcoin Güvenli Liman Falan Değil!

Bitcoin karşıtı söylemleriyle gündeme gelen ünlü altın savunucusu Peter Schiff, “Bitcoin’in güvenli liman olduğu falan yok!” dedi.

Geçtiğimiz hafta sonu Bitcoin, 3 günlük bir süre içerisinde yaklaşık 1.000 dolarlık bir fiyat düşüşü yaşadı. Hâliyle bu da onu, Bitcoin karşıtı söylemleriyle sürekli gündeme gelen Peter Schiff gibi insanların küçümsemelerine açık hâle getirdi.

Bitcoin’i olduğu ve daha önce “Cüzdanı şifresini unuttuğu için” bütün Bitcoin’lerini kaybettiğini iddia eden Peter Schiff, sosyal medyada alay konusu olmuştu.

Binance BannerBinance Banner

Altın savunucusu, Bitcoin karşıtı Peter schiff, Bitcoin güvenli liman falan değil dedi.
Peter SchiffHafta sonu yaşanan düşüşten önce sosyal medya hesabından, 1.640 dolar civarında olan altın ile 9.700 dolar civarındaki Bitcoin’i karşılaştırdı. Önce altın mı yoksa Bitcoin mi 3.000 doları görür diyerek anket yapan Schiff’e yatırımcılardan %69’luk bir oranla altın cevabı geldi.

Anketinin ardından özellikle kripto para dünyasına müdahil insanlar için alay konusu olan Schiff durmadı.

Dün yani 25 Şubat 2020 tarihinde sosyal medya hesabından yaptığı bir dizi paylaşımda yine Bitcoin’i küçümseyen ve altını göklere çıkartan yorumlarda bulundu.

Paylaşımlarına ilk olarak kendi Podcast’ini alıntılayarak başlayan Schiff, gerçek güvenli limanın Bitcoin değil altın olduğunu öne sürdü.

Schiff’in sosyal medya paylaşımlarının çoğunda “Bitcoin yanlıları Bitcoin’in güvenli liman olarak kendini kanıtladığını ve belli bir market değeri olduğunu, kısacası altından üstün olduğunu düşünüyorlar. Saçmalığın daniskası. Tabii her gün yeni bir gerzek doğuyor.” minvalinde söylemler mevcut.

Paylaşımlarından birinde Morgan Creek Digital kurucu ortağı Anthony Pompliano’nun Bitcoin’in güvenli liman varlığı değil de diğer varlıklardan bağımsız olarak ilerlemeyen bir varlık olduğunu kabul ettiğini iddia etti.

Bitcoin’in dijital altın değil dijital risk olduğunun altını çizen Schiff’in Bitcoin cüzdanının şifresini unutup cüzdanını suçlaması olayından sonra kripto para dünyasında pek de kale alındığı söylenemez.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar