Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65531.99
0.09%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3585.54
0.87%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.79
2.17%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $603.8
0.22%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin Halving sonrası anlaşmalar ve hisse artışları

Clock
Paylaş
Bitcoin Halving sonrası anlaşmalar ve hisse artışları

Bitcoin yarılanmasının etkileri hissedilmeye başlarken kripto madencilik sektörü hareketleniyor. Bu hafta, madenci Core Scientific, AI Hyperscaler CoreWeave ile 12 yıllık bir dizi sözleşme imzaladı. JPMorgan analistlerine göre bu gelişme sektörü yatırımcılar için daha çekici hale getiriyor.

728×90 muhabbit - Bitcoin Halving sonrası anlaşmalar ve hisse artışları300x250 muhabbit - Bitcoin Halving sonrası anlaşmalar ve hisse artışları

Core Scientific, madenci ödüllerinin %50 azaltıldığı nisan ayındaki Bitcoin yarılanmasından sonra gelirlerini artırmak için yeni yollar arıyor. Diğer madencilik şirketleri gibi, gelirlerini yapay zekaya yönlendirme stratejileri geliştiriyor. Bu hafta Core Scientific, bulut bilişim firması AI Hyperscaler CoreWeave ile 12 yıllık sözleşmeler imzaladı. Anca iki gün sonra Core Scientific, CoreWeave’in 1 milyar dolarlık satın alma teklifini reddetti.

JPMorgan analistleri, Core Scientific’in bu hamlesinin sektörü yatırımcılar için daha çekici hale getirdiğini belirtti. Analistler özellikle Hyperscalers ve AI şirketlerinin Bitcoin madencilerinden güç veya veri merkezi kapasitesi kiralamak gibi alternatifler aradığını ifade etti.

Iris Energy ve TeraWulf Hisseleri Yükseliyor

JPMorgan’a göre Core Scientific haberleri en çok Iris Energy’yi etkiliyor. Iris, yüksek performanslı bilgisayar (HPC) benimsemekte erken davranarak, 2 gigawatt’tan fazla güç geliştirme haklarını güvence altına aldı. Ayrıca TeraWulf da pilot HPC programlarını duyurdu.

Bu gelişmelerin ardından Iris Energy ve TeraWulf hisseleri son beş işlem gününde sırasıyla %35 ve %32 artış gösterdi. Core Scientific ise salı günü %40 artış kaydetti ve son beş günde %65 artış gösterdi.

Riot Platforms, Bitfarms’taki sahiplik hissesini %12’ye çıkararak birleşme ve satın alma faaliyetlerini hızlandırdı. Riot, Bitfarms’ın %9,25 hissesini satın aldığını ve halka açık en büyük Bitcoin madencilik firmalarından birini oluşturma yolunda adımlar attığını duyurdu. Ayrıca, Bitdeer, FreeChain Inc. ile 140 milyon dolarlık bir hisse satın alma anlaşması imzaladı. The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar