Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63477.96
2.31%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3471.29
1.03%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.07
-4.30%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.6
0.73%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin Hash Rate’i Kayıplarını Telafi Etmeye Devam Ediyor!

Haziran ayında yaşanan ciddi kaybı nerdeyse yüzde 50 oranında geri kazanmayı başaran Bitcoin’in güncel hash oranı 135 “exahash”e yükselmiş durumda.

Clock
Paylaş
Bitcoin Hash Rate’i Kayıplarını Telafi Etmeye Devam Ediyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin tarafında Haziran ayında gerçekleşen ciddi “hash rate” kaybı telafi edilmeye devam ediyor.

Haziran ayında yaşanan ciddi kaybı nerdeyse yüzde 50 oranında geri kazanmayı başaran Bitcoin’in güncel hash oranı 135 “exahash”e yükselmiş durumda.

Binance BannerBinance Banner

İlgili dönemde 90 “exahash”e kadar düşüş gösteren Bitcoin verilerinde oldukça önemli bir geri dönüş yaşanmış durumda. 180 exahash ile geçtiğimiz dönemde rekor kıran Bitcoin, Çin tarafından gelen olumsuz haberler ve madencilik operasyonlarının durdurulması ile ilgili kararların ardından ciddi kayıp yaşamıştı.

Kayıplar Nasıl Telafi Edildi?

Bu noktada Çin’in dışına taşınan madencileri cihazları yeniden aktive etmesinin yanında, Kuzey Amerika menşeli madencilik şirketlerinin üreticilerden yeni cihazlarını satın alması da önemli bir durum olarak öne çıkıyor.

Bitcoin Hash Rate Grafiği

Coinmetrics verilerinden yola çıkarak hazırlanan yukarıdaki grafikte Bitcoin’deki hash oranı toparlanması net bir şekilde gözlemlenebiliyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesinden halan uzakta olan hash rate oranının, taşınan tüm operasyonların aktive edilmesi ile birlikte, yeni rekorlar tazeleyebileceği konuşulurken, ana sebep olarak yıl sonuna kadar Kuzey Amerikalı birçok madencilik şirketinin yeni cihazlarını teslim alması ve operasyonlarına dahil etmesi olarak görülüyor.

Çinli madencilerin operasyonlarını ülke dışına taşıması beklenenden uzun sürerken, gidilecek yerin seçilmesi ve tesislerin kurulması ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Kuzey Amerika’nın yanında Rusya bölgesi ve Kazakistan öne çıkan seçenekler olurken, alternatif bölgelere göç eden madenciler de bulunuyor.

Halihazırda 50,000’den fazla cihazı bulunan Bit-Mining, geçtiğimiz iki ayda yaklaşık olarak 10,000 adet madencilik cihazını Kazakistan’a taşımış durumda. Ancak operasyonların tamamının taşınmış ve verimli olarak çalışmaya başlamış olması için zaman gerekiyor. Konu ile ilgili açıklama yapan madencilik şirketi yetkilisi, 2022 yılının ortalarına gelmeden hash rate tarafında yeni rekorların kırılabileceğini belirtti.

Siz Bitcoin tarafındaki gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar