Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61883.55
1.24%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2993.92
0.67%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $33.62
-0.86%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $544
0.20%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır? Nasıl Bitcoin Alınır?

Nedir serimizin bu bölümünde daha önce bitcoin almayanların yapabileceği aramalardan birine yoğunlaştık.

Clock
Paylaş
Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır? Nasıl Bitcoin Alınır?

Sanal bir dolaşıma sahip olan bitcoin bir çeşit dijital paradır ve bu dijital paraların dolaştığı kripto para borasında yer almak için öncelikle bitcoin cüzdanına sahip olmak gerekir. Bitcoin hesabı açmak terimi aslında bu anlama gelir. Bitcoin hesabı açmak için bu paralar üzerinden işlem görülen platformlarda (kripto para borsalarında) üyelik oluşturmak gerekmektedir. Bitcoin hesabı açmak için oluşturulan üyeliklerde platformlar sizden komisyon ücreti talep etmekte ve bu ücret karşılığında kendi bünyelerinde pek çok imkânı da size sunmaktadırlar. Her platform farklı komisyon ücreti talep etmektedir bu sebeple daha az komisyon ödemek için iyi araştırma yapmanız gerekmektedir. Bkz: Borsa Komisyon Hesaplayıcı

728×90 muhabbit - Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır? Nasıl Bitcoin Alınır?300x250 muhabbit - Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır? Nasıl Bitcoin Alınır?

Kısa sürede üyelik oluşturabildiğiniz bu platformlar sayesinde kredi kartıyla bitcoin alıp kripto para borsasında dolaşıma başlayabilirsiniz.

Bitcoin Nasıl Alınır?

btc2 - Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır? Nasıl Bitcoin Alınır?

Bitcoinin pek çok alt coini vardır ve her platform farklı altcoinler üzerinden işlem yapabilmektedir. Bitcoin hesabı oluştururken sizden kişisel bilgiler istenmektedir. Bu kişisel bilgilerin en doğru şekilde girilmesi gerekmektedir. Bitcoin borsalarında oluşturduğunuz bitcoin hesabı ile kolayca bitcoin alma, değeri yükseldiğinde satma ve hesaplarınız arasında transfer işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Sahip olduğunuz bitcoinlerniz ise bitcoin cüzdanlarında tutulur ve kayıtlı olduğunuz borsa tarafından korunmaktadır. Her platformda farklı güvenlik önlemleri bulunmakla beraber dilediğiniz halde bilgisayarınıza ekstra cüzdan koruma programları da yükleyebilirsiniz. Sonrasında yüklediğiniz programdaki cüzdanınıza bitcoinlerinizi gönderebilirsiniz.

Bitcoin Hesabı Açmak İçin Kripto Para Borsalarına Üyelik Gerekir  Mi?

Bitcoin hesabı açmak ve bu pazara girmek için mutlaka kripto para borsalarına kayıt olmak gerekmektedir. Bitcoin hesabı açtıktan sonra bitcoin alma işleminde kredi kartınızı kullanmanız gerekmektedir. Paribu ve BTCTürk gibi Türk borsaları havale ile Türk Lirası yükleyip bitcoin almanıza da imkan sağlamaktadır. Dijital para borsalarında dilediğiniz parayı kripto paraya çevirebilirsiniz. Bitcoin hesabı açtığınız bu platformlarda kripto para piyasasını da yakından takip etme şansına sahip olabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar