Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $70219.36
-0.28%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3810.14
4.57%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41.08
4.34%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $618.5
3.76%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin İsminin ve Logosunun Patenti Alındı!

Clock
Paylaş
Bitcoin İsminin ve Logosunun Patenti Alındı!

Bitcoin adı ve logosu, İspanya’da İspanyol Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından ticari marka haline getirildi. Bu başvuru, iş hukuku alanında uzman avukat Ignacio Rubio Menéndez tarafından tamamlandı. Menéndez, müşterisin an itibarıyla anonim kalmak istediğini açıkladı.

728×90 muhabbit - Bitcoin İsminin ve Logosunun Patenti Alındı!300x250 muhabbit - Bitcoin İsminin ve Logosunun Patenti Alındı!

Anonim kişi, “artık İspanyol Patent ve Ticari Marka Ofisinde kayıtlı bir şekilde Bitcoin ismine ve logosuna sahibim. İsteyen herkes kayıtlara ulaşabilir.

Anonim kişiye, neden bu fikir mülkiyetini korumak amacıyla patent başvurusundan bulunduğu sorulduğunda, “ben bir Bitcoin satıcısıyım, bir satış ofisim bile var. Asıl amacım Bitcoin’i en azından İspanya’da koruyabilmek. Yani elimi taşın altına koyup markayı İspanya’da güvenli bir hale getirmek istiyorum. Bu sayede yeni yatırımcılar güvende hissedecektir.” dedi.

fd32b547ad96520959abf27ffb1c3436 - Bitcoin İsminin ve Logosunun Patenti Alındı!

Anonim kişi, “Eskiden yaptığım iş ile müşterilerime güven sağlardım, şimdi sahip olduğum marka ile birlikte bunu sağlıyorum. Artık herhangi bir kişi veya kurum “Bitcoin” markasını kötüye kullanan bir girişimde bulunursa benim bundan haberim olacak.” diyerek devam etti.

Son olarak ise anonim kişi, kendisinin sahte bir Satoshi Nakamoto olmadığını, sadece logo ve kelimenin mülkiyetini sahiplendiğini söyledi.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar