Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64321.71
-0.68%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3509.72
0.20%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.53
-4.12%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $583.8
-0.41%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Bitcoin Madenci Şirketi Sphere 3D, Ortağı Gryphon Digital’e Dava Açtı

Şirketlerin arası dolandırıcılar yüzünden açıldı.

Clock
Paylaş
Bitcoin Madenci Şirketi Sphere 3D, Ortağı Gryphon Digital’e Dava Açtı

Gryphon Digital, Bitcoin madenci şirketi Sphere 3D’nin Finans Müdürü gibi gözüken bir dolandırıcıya 500.000 dolar değerinde Bitcoin yollayarak dolandırıldı. Sphere 3D ise bu hareketi ortaklığın yararına hareket etmemek olarak yorumlayarak ortağına dava açtı.

Şikayet, 7 Nisan 2023 Cuma günü New York’un Güney Bölgesi mahkemesine yapıldı. Şikayete göre, Gryphon CEO’su Rob Chang, Sphere 3D’nin 18 Bitcoin’ini 2023 Ocak ayında Sphere 3D’nin Finans Müdürü gibi gözüken bir dolandırıcıya yolladı ve daha sonrasında ise birkaç gün sonra aynı adrese 8 Bitcoin daha yolladı. Şikayet ayrıca, Gryphon’un kendilerine “iğrenç” hizmetler sağladığını ve Sphere 3D’nin bilgi işlem gücünü kamuya açık yapılan açıklamalarda yanlış tanıttığını iddia ediyor.

728×90 muhabbit - Bitcoin Madenci Şirketi Sphere 3D, Ortağı Gryphon Digital'e Dava Açtı300x250 muhabbit - Bitcoin Madenci Şirketi Sphere 3D, Ortağı Gryphon Digital'e Dava Açtı

Sphere 3D’nin sözcüsü dava ile faiz ve maliyetler hariç 75.000 doları aşan hasarın karşılanmasını beklediklerini açıkladı.

Sphere 3D CEO’su Patricia Trompeter, Gryphon’u ihraç eden şirketin yalnızca kendi çıkarlarını korumakla kalmayıp, kripto para birimi endüstrisinde daha fazla kurumsal bütünlük için mücadele etmesi gerektiğini belirtti.

Trompeter bir açıklama yaparak şu sözleri söyledi:

“Bugünkü dava, sadece çok çalışarak geliştirdiğimiz şirketimizi korumakla kalmayacağımızı, aynı zamanda Gryphon gibiler tarafından zorbalığa uğramayacağımızı veya tehdit edilmeyeceğimizi gösteriyor.”

Gryphon şirketi tarafından ise dava hakkında henüz halka açık şekilde yanıt gelmedi. İddialara göre, şirketin temsilcileri yorum yapmak için müsait olamadı.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar