Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68672.01
1.18%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3871.5
0.53%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.22
0.84%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.9
0.75%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin Madencileri Nükleer Enerjiye Odaklanmaya Başladı!

Madencilik devleri, çevreci olmaya yönelik baskıların artması sonucunda, gözlerini nükleer enerjiye dikmeye başladı.

Clock
Paylaş
Bitcoin Madencileri Nükleer Enerjiye Odaklanmaya Başladı!

Bitcoin madencilik endüstrisindeki büyük oyuncular, çevreci olmaya yönelik baskıların artması sonucunda, gözlerini nükleer enerjiye dikmeye başladı.

Dikey olarak entegre Bitcoin madencilik tesisleri inşa etmek için düşük maliyetli, yenilenebilir enerji tedarik eden Amerikan şirketi olan GRIID’in başkan yardımcısı Harry Sudok, 10 Kasım 2021 tarihinde ‘Bitcoin & Beyond Virtual Summit’te yaptığı bir konuşmada şu ifadelere yer verdi:

728×90 muhabbit - Bitcoin Madencileri Nükleer Enerjiye Odaklanmaya Başladı!300x250 muhabbit - Bitcoin Madencileri Nükleer Enerjiye Odaklanmaya Başladı!

“Nükleer enerji muazzam miktarlarda temiz, karbonsuz enerjiyi temel yüke sokmak için muazzam bir fırsat sunabilir.”

Sudock’a göre, geçmiş sübvansiyon programları ve yenilenebilir enerji hakkındaki söylemler büyük ölçüde güneş ve rüzgar enerjisine odaklanmış durumda. Ayrıca nükleer enerjinin potansiyel faydalarının dikkate alınması ihmal edilmiş görünüyor.

“Büyüme oranı şu anda büyük ölçüde güneş ve rüzgara odaklanmış durumda ve bu sadece son 8-10 yılda uygulanan programların gerçeği. Ama görmek istediğimiz şey nükleer bir genişlemedir.”

Panelde bulunan bir başka yönetici olan, Blockstream baş strateji sorumlusu Samson Mow, ise bu konuda şu açıklamada bulundu:

“Bu alanda yapılan FUD, sadece Bitcoin madenciliği hakkında değil, aynı zamanda daha genel olarak enerji üretimi hakkında da yanlış anlamalara yol açabilir.”

Mow ayrıca şu ifadelere yer verdi:

“Bitcoin madenciliği dünya çapında enerji tüketiminin küçük bir yüzdesi konumunda. Bu nedenle büyük resim gerçekten sıklıkla gözden kaçıyor. Eğer biz kirliysek, o zaman her şey çok kirli, değil mi?”

Bitcoin madenciliği için nükleer enerjinin bir savunucusu olarak bilinen Mow, asıl sorunun, nükleer enerjinin bir nevi reddedildiği ve üretilmesi daha maliyetli olan rüzgar ve güneş gibi diğer şeylere yönelme ile başladığını belirtti.

Bitcoin Madencilik Konseyi (BMC) tarafından geçtiğimiz ay yapılan bir araştırmada, küresel madencilik endüstrisinin sürdürülebilir elektrik karışımının bu yılın üçüncü çeyreğinde yaklaşık %3 ila %55,9 büyüdüğü ortaya konuldu. Bu durum ile ilgili olarak açıklama yapan Galaxy Digital madencilik başkanı Amanda Fabiano ise şu ifadelere yer verdi:

“Bitcoin madencileri bulabilecekleri en ucuz elektriğe gidecekler. Sürdürülebilirliğe odaklı sermayenin Bitcoin madenciliğinde gerçekten harika bir yuva bulacağını düşünüyorum.”

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar