Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68625.27
0.91%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3871
0.26%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.3
0.89%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $603.1
0.58%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin Madencileri Uzun Vadenin Peşinde!

Madenciler satış yapmıyor!

Clock
Paylaş
Bitcoin Madencileri Uzun Vadenin Peşinde!

Blockchain veri sağlayıcısı Glassnode, Bitcoin madencilerinin uzun vadeli yatırımcılar gibi hareket ettiğini ortaya koyan veriler yayınladı.

Ocak ayında madencilerin yoğun satış yapmasına rağmen, Glassnode raporu, madenci çıkışlarının Şubat ayında durduğunu söylüyor.

728×90 muhabbit - Bitcoin Madencileri Uzun Vadenin Peşinde!300x250 muhabbit - Bitcoin Madencileri Uzun Vadenin Peşinde!
madenci cikislari muhabbit 1047x600 - Bitcoin Madencileri Uzun Vadenin Peşinde!
Madenci pozisyonları

Rapor, madencilerin ve uzun vadeli yatırımcıların boğa piyasaları sırasında Bitcoin’in iki ana satıcısı olduğunu öne sürüyor. Glassnode’a göre, madencilerin işletme maliyetlerini zaten karşılamaları ve bunu takiben Bitcoin stoklamaları, tıpkı Tesla’nın 1.5 milyar $’lık yatırımı gibi Bitcoin’in yükselmesine sebep olabilir.

Bu, madencilerin maliyetlerini karşılamak adına satışları tamamladığını ya da Tesla’nın verdiği güvenden yararlanmak adına yapılan bir hareket olduğunu gösteriyor.

Madenciler BTC’lerini stoklarken Glassnode, piyasalarda satılan tokenlerin çoğunun uzun vadeli yatırımcılar tarafından rağbet gördüğünü belirtti.

Ayrıca raporda, “Elon Candle” ismi verilen, Tesla’nın yatırımının ardından BTC tarihindeki en büyük günlük mum ile beraber yaşanan fiyat artışına da yer verildi.

Harcanan tüm işlem çıktılarının gün cinsinden ortalama yaşını ölçen bir gösterge olan Bitcoin’in Ortalama Harcanan Çıktı Ömrü’ne (ASOL) bakıldığında, uzun vadeli yatırımcıların kar elde etmek için Tesla’nın haberlerinden yararlandıkları sonucuna vardı.

Elon mumu, ASOL’de göründüğü gibi harcanan tokenlerin ortalama yaşını 30 günden 58 güne çıkarmış.

Bildiğiniz gibi Tesla’nın yatırımı duyurulduktan sonra, Twitter etkinliğinde de yeni bir zirve görüldü. Bu Bitcoin için yeni rekorların sinyaliydi.

Yatırımcıların kâr alımı devam etmesine rağmen, Bitcoin fiyatı artmaya devam ediyor. BTC, şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 49.600 $’ı test etmek ile meşgul.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Muhabbit Market Cap için: Muhabbit Market Cap

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar