Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56895.89
0.97%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3237.9
0.09%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.14
-1.41%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $396.1
-0.70%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin Madenciliği Faaliyetlerinin Artması Teksas’ın Enerji İhtiyacını Beş Kat Artırabilir!

Eyaletin, 2023 yılına kadar beklenen 5.000 megawatt (MW) ek güç talebini desteklemesi gerekecek.

Clock
Paylaş
Bitcoin Madenciliği Faaliyetlerinin Artması Teksas’ın Enerji İhtiyacını Beş Kat Artırabilir!

Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas eyaleti, Bitcoin madenciliği ile ilgili faaliyetlerinin son zamanlarda artış göstermesi nedeniyle, ek güç talebi ile elektrik altyapısını desteklemeyi planlıyor. Teksas, altyapıyı 2023 yılına kadar 5.000 megawattlık (MW) bir ek güç talebi ile desteklemeyi planlıyor.

Binance BannerBinance Banner

Teksas’taki Bitcoin madencilik endüstrisi şu anda yaklaşık 500 ila 1.000 MW güç tüketiyor. Texas Elektrik Güvenilirlik Konseyi (ERCOT), Bitcoin madenciliğine dair olan talebin 2023 yılına dek beş kat kadar artacağını tahmin ediyor. Bu konudaki raporlarına göre 3.000 ila 5.000 MW’lık ek bir güç planlaması yapılıyor.

Bu genişleme, eyaletin dünyadaki Bitcoin madencilik operasyonlarının %20’sine ev sahipliği yapmayı planladığı anlamı geliyor. Bilindiği üzere Çin hükümeti bu yılın başlarında Bitcoin madenciliğini resmi olarak yasakladığından beri Teksas, Bitcoin madencileri için gözde mekanlar arasına girdi.

Bazı Teksas sakinleri, mevcut elektrik şebekesinin iyileştirilemeyeceğinden endişe duyarken; madenciler ise, bölge sakinlerinin kaynaklar üzerindeki potansiyel olumsuz etkileri konusundaki korkularını gidermeye çalışıyor. Teksas Standart yerel güç sağlayıcıları ile çalışmakta olan Bitcoin madencileri bölgede istikrarı sağlamak için bu yıl 21 Ekim 2021’de çalışmalara başladı.

Madencilik Faaliyetleri Daha Çevreci!

Bu arada, Bitcoin madencilik faaliyetleri giderek daha çevreci hale geldikçe, birkaç büyük şirket tamamen yenilenebilir ve doğal gaz destekli, alternatif enerji kaynakları kullanarak çalışmayı planlıyor. 

Şu anda kripto para madencilerinden gelen elektrik talebindeki artıştan kaynaklanabilecek olası sorunlarla başa çıkmak için herhangi bir teklif yok. Ancak, madenciler yoğun elektrik talebi dönemlerinde cihazlarını kapatma konusunda esnek davranarak, kilovat saat başına bir prim tahsil edilebiliyorlar.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar