Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66347.28
0.49%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3406.33
-0.73%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.13
-2.87%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $583.1
0.00%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Bitcoin Madenciliği Hiç Bu Kadar Zor Olmamıştı!

Glassnode’dan derlenen Bitcoin’in hash rate’inin yeni bir analizi, 7 Ocak’ta ortalama değerinin saniyede 119 quintillion hash ile şimdiye kadarki en yüksek seviyeye ulaştığını gösteriyor.

Clock
Paylaş
Bitcoin Madenciliği Hiç Bu Kadar Zor Olmamıştı!

Glassnode üzerinden alınan yeni verilere göre, Bitcoin (BTC) ağının ortalama hash rate ’inin, kripto para biriminin tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığını gösteriyor.

Glassnode’dan derlenen Bitcoin’in hash rate’inin yeni bir analizi, 7 Ocak’ta ortalama değerinin saniyede 119 quintillion hash ile şimdiye kadarki en yüksek seviyeye ulaştığını gösteriyor.

728×90 muhabbit - Bitcoin Madenciliği Hiç Bu Kadar Zor Olmamıştı!300x250 muhabbit - Bitcoin Madenciliği Hiç Bu Kadar Zor Olmamıştı!
zorluk2 1024x478 - Bitcoin Madenciliği Hiç Bu Kadar Zor Olmamıştı!
Glassnode’dan alınan verilerle Bitcoin hash rate günlük ortalama hareketi.

İşin Cazibesi

Hash rate, madencilerin Bitcoin Blockchain algoritmasını çözmek için kullandıkları hesaplama gücü miktarını ifade eder. Daha fazla güç, daha fazla ödül demek ki zaten insanları madenciliğe çeken de hash rate’in cazibesi buradan geliyor.

Glassnode’un verileri, bir günlük ortalama sağlama oranı hesaplamasından türetilir ve bu oranın tam olarak ölçülmesi imkânsız olsa da, veriler son zamanlarda kırılan rekor tahminlerini onaylar durumdadır.

Çeşitli kaynaklardan gelen veriler, geçtiğimiz haftalardaki hash rate değerlerinin yüksekliğini doğrular biçimde. Genel olarak bakıldığında geçtiğimiz hafta saniyede quintillion hash’a yaklaşan bir değerle karşı karşıya kalıyoruz.

% 6 Yolda

Bitcoin zaten bir boğa sezonunun yeniden başladığına dair birden fazla ipucuyla piyasaya göz kırpmıştı. Hash rate’in yanı sıra analistler birçok kez, Bitcoin vadeli yatırımcıları arasında trading aktivitesinin arttığını dile getirmişlerdir.

zorluk 1 1024x361 - Bitcoin Madenciliği Hiç Bu Kadar Zor Olmamıştı!
Blockchain.com’dan alınan verilerle madencilik zorluk seviyesi.

Madencilik zorluğu ise düşüş göstermekteyken o da verilerle yükselme eğilimine girdiğini işaret etmektedir. Geçtiğimiz hafta metrik ilerleme %6’lardayken 9 günlük ilerleme sonunda başka bir %6-7’lik oranla karşılaşılabileceği öngörülmekte.

Bu öngörü önümüzdeki 12 ay boyunca gerçekleşecek tahmini Bitcoin fiyat dalgalanmalarına göre oluşturulurken, Bitcoin fiyatlarının 2021’den önce şimdiye kadarki en yüksek seviyeye geleceğini tahmin ediliyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar