Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61655.08
3.59%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3291.33
3.56%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.82
2.96%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $549.7
2.84%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin Madenciliği İle İlgili Yeni Rakamlar Geldi!

Bitcoin madenciliği ile ilgili oldukça önemli rakamlar paylaşıldı.

Clock
Paylaş
Bitcoin Madenciliği İle İlgili Yeni Rakamlar Geldi!

Bitcoin madenciliği ile ilgili oldukça önemli rakamlar paylaşıldı.

Wu Blockchain tarafından ortaya atılan verilere göre Bitcoin madenciliği için 2021 yılında, 800 bin ile 1 Milyon adet arası cihaz üretilip dolaşıma girecek.

Yeni madencilik cihazları ile birlikte 100E olan Bitcoin “hash rate”inin 240E seviyesine çıkması bekleniyor.

728×90 muhabbit - Bitcoin Madenciliği İle İlgili Yeni Rakamlar Geldi!300x250 muhabbit - Bitcoin Madenciliği İle İlgili Yeni Rakamlar Geldi!

Madencilik cihazı üreticisi Ebang’in üst düzey yöneticisi Wang Hongyong, 2021 yılının Bitcoin ve Bitcoin madenciliği için oldukça önemli olduğunu vurguladı. Madencilik ekipmanı üreticileri tarafından 500,000 yeni cihaz için çalışmaların devam ettiğinin altını çizen Hongyong, Çin’in Sichuan bölgesinden gelen talepler sebebiyle 200,000 civarında daha küçük çaplı cihaz da üretebileceklerinin de altını çizen yetkili, çok ciddi talep olduğunu vurguladı.

En önemli madencilik havuzlarında Huobi Pool’un üst düzey yöneticisi Yao Wanni, yeni cihazlar ile birlikte hash rate tarafında adeta bir patlama yaşanacağını ve 240E seviyelerine oldukça hızlı bir şekilde çıkılacağını açıkladı.

Çin tarafında artan talep ile birlikte ABD tarafında da madencilik çiftliklerinin sayısı artıyor. Geçtiğimiz gün Bitcoin aldığını duyuran Marathon Group, Aralık ayında 70,000 yeni Bitcoin madenciliği cihazı için Bitmain’e sipariş verdiğini açıklamıştı. Bitcoin madenciliğinde ciddi bir baskınlığı bulunan Çin’in en ciddi rakibi ABD olabilir mi?

Artan madencilik çiftlikleri ile birlikte yarışa giren ABD, Çin tarafındaki hakimiyete son verebilir mi?

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar