Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59980.42
2.26%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3187.99
0.93%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.73
-0.58%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $536.5
1.28%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Bitcoin Madenciliği Son İki Yılın En Düşük Gelirini Elde Etti!

Bitcoin madencileri zararda mı?

Clock
Paylaş
Bitcoin Madenciliği Son İki Yılın En Düşük Gelirini Elde Etti!

Bitcoin madencileri geliri kötü piyasa performansı ve artan kazım zorlukları nedeniyle son iki yılın en düşük seviyesine düştü.

Bitcoin madencileri gelirlerini çözülen blok ödüllerinden ve işlem ücretlerinden kazanıyor. Ancak artan kazım zorluklarından dolayı elde edilen gelirler sürekli düşüyor. Bununla birlikte, son bir ay içinde Bitcoin hash oranında devam eden bir düşüş, madencilerin kayıplarını telafi etmesine izin verdi.

728×90 muhabbit - Bitcoin Madenciliği Son İki Yılın En Düşük Gelirini Elde Etti!300x250 muhabbit - Bitcoin Madenciliği Son İki Yılın En Düşük Gelirini Elde Etti!

Toplam Bitcoin madencilik geliri 11,67 milyon dolar olarak hesaplandı. Bu rakam en son 2 Kasım 2020 tarihinde Bitcoin fiyatının 13.500 dolar olduğunda hesaplanmıştı.

btcmaden 1200x600 - Bitcoin Madenciliği Son İki Yılın En Düşük Gelirini Elde Etti!

2020 yılındaki 13.500 dolar ile şu anki 16.500 dolar fiyat farkına bakınca aslında madencilik gelirlerinde belirgin bir artış olması gerekiyordu. Ancak artan madencilik zorluğu ve yüksek enerji fiyatlarından doları dolar bazında daha düşük gelir elde edildi.

Bitcoin madenciliğinde artan zorluk da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 37 trilyona yükseldi. Bitcoin madencileri diğer madenciler ile rekabet edebilmek için daha fazla enerji ve hesaplama gücü kullanmaya başladı.

BTCzorluk 1200x600 - Bitcoin Madenciliği Son İki Yılın En Düşük Gelirini Elde Etti!

Hash oranı ise son 3 ayda büyük düşüler yaşadı. 31 Ekim 2022 tarihinde en yüksek hash oranı 316,7 EH/s iken, %28,6 düşerek 225,9’a EH/s düştü.

Hash oranı, Bitcoin ağını çift harcama saldırılarına karşı koruyan bir güvenlik metriğidir. Ancak madencilik topluluğu ağın güvenliğinden ziyade zarar etmemeye odaklanmış durumda. Düşen gelirlere madencilerin aldığı geçici önlemler arasında ucuz madencilik donanımları satın almak ve düşük enerji fiyatlarına sahip yetki bölgelerine yeniden yerleşmek yer alıyor.

Ülkeler enerji kıtlığına rağmen madencileri ülkelerine çekmek istiyor

Birçok ülke düşük enerji maliyeti ile madencileri kendi ülkelerine çekmeye çalıştı. Ancak madencilerin harcadığı elektrik fazla gelince aldığı vergileri yok sayıp madencileri farklı ülkelere göndermek zorunda kaldı.

Madenciler uygun vergili ve ucuz elektrik bulabilecekleri yer ararken bazı ülkeler de madencileri kendilerine çekmek için yollar aramaya devam etti.

New York Belediye Başkanı Eric Adams, New York’u bir cryptohub yapmak istiyor. Bunun içinse kripto para madenciliği ile ilgili çevresel maliyetleri azaltmaya yönelik eyalet çapındaki çabalarla birleştirilebileceğine inanıyor.

Kentin kripto para endüstrisinin gelişimi ile yasama ihtiyaçları arasında bir denge bulmak için yasa koyucularla birlikte çalışacağını açıkladı ve şunları söyledi:

“Destek veren yasa koyucularla ve endişeleri olanlarla çalışacağım ve harika bir ortak nokta bulacağımıza inanıyorum.”

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar