Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67404.01
0.85%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3512.67
0.34%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.41
11.03%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $600.6
0.99%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Bitcoin Madencilik Devi Bitfarms, İkinci Çeyrek Bilançosunu Açıkladı!

Şirket, fırsatlar ortaya çıktıkça mevcut piyasa koşullarından yararlanmak için iyi bir konumda olduğunu söyledi.

Clock
Paylaş
Bitcoin Madencilik Devi Bitfarms, İkinci Çeyrek Bilançosunu Açıkladı!

Merkezi Kanada’da bulunan Bitcoin madencilik devi Bitfarms, geçtiğimiz çeyrekte elde ettiği 5 milyon dolarlık net gelirden sonra bu çeyreğe gelindiğinde toplamda 142 milyon dolarlık net zarar açıkladı.

Aslında şirket, her ikisi de Kanada’da olmak üzere faaliyet gösterdiği alanlara ait olan hash oranını bu çeyreğe gelindiğinde %33 artırarak saniyede 3,6 exahash’a (EH/s) yükseltti. Ancak buna rağmen şirket gelir kaybı yaşadığını belirtti.

728×90 muhabbit - Bitcoin Madencilik Devi Bitfarms, İkinci Çeyrek Bilançosunu Açıkladı!300x250 muhabbit - Bitcoin Madencilik Devi Bitfarms, İkinci Çeyrek Bilançosunu Açıkladı!

İçinde bulunduğumuz çeyrek boyunca Bitcoin değerindeki önemli düşüşe rağmen, Bitfarms gelirde %5 artışla 42 milyon dolara ulaştı. Başkan ve COO Geoff Morphy, konu ile ilgili yaptığı açıklamada güçlü ikinci çeyrek üretiminin (1,257 BTC ) zayıf Bitcoin fiyatlarını tamamen dengelediğini söyledi. COO ayrıca, Bitfams’ın, konsolidasyon için potansiyel fırsatlar ortaya çıktıkça mevcut piyasa koşullarından yararlanmak için iyi bir konumda olduğunu söyledi.

Morphy yaptığı basın açıklamasında, ayrıca şu ifadelere yer verdi:

“2022 yılının ikinci yarısına girerken, büyümemizi gerçekleştirmeye ve kârlılığımızı en üst düzeye çıkarmaya odaklandık.”

Bu arada şirketin Arjantin Rio Cuarto’da bulunan 50 megavatlık iki fabrikasının da inşaatının devam ettiği belirtildi.

Şirket yıl sonuna kadar 6,0 EH/s’ye ulaşma hedefinde olsa da bu sayı, Bitfarms’ın genişleme planlarını geri ölçeklendirdiğini açıkladığı için, geçen çeyrekte 7.2 EH/s idi. Bu arada Bitfarms, gerekli altyapıyı tamamlama programına daha iyi uyması için bazı madencilik ekipmanlarının teslimatını ve ödemesini 2023 yılına erteledi.

CFO Jeff Lucas,bu konuda ise şu ifadelere yer verdi:

“2022’nin dördüncü çeyreğinden 2023 yılının başına kadar 39 milyon dolarlık yatırım harcamasını erteleyerek kaynakları optimize ettik.”

Bitcoin Satışlarından 69 Milyon Dolar Kazandı

İkinci çeyrekte 3.357 BTC satan Bitfarms, toplamda, 69 milyon dolar kazandı. Bunun yanında ise şirket, Galaxy’den 38 milyon dolara kadar Bitcoin destekli bir kredi ödemek için fon kullandı. Ayrıca geçen çeyrekte de 37 milyon dolarlık yeni ekipman finansman anlaşması da imzaladı.

Bitcoin lightning network - Bitcoin Madencilik Devi Bitfarms, İkinci Çeyrek Bilançosunu Açıkladı!

“Bilançomuzun kaldıracını azaltarak ve finansal esnekliği artırarak, pazar payı kazanımlarını ve artan üretimi yönlendirmek için büyüme girişimlerimizi yürütmek için daha iyi konumlandık.”

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar