Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67426.01
0.87%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3119.52
1.40%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.64
2.00%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $576.3
-0.17%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Bitcoin Madencilik Şirketi Core Scientific, İflastan Kurtulmak İçin Yeni Yollar Deniyor!

İflas eden Bitcoin madencilik şirketi Core Scientific içinde bulunduğu iflas durumundan kurtulmak için yeni yollar arayışına girdi!

Clock
Paylaş
Bitcoin Madencilik Şirketi Core Scientific, İflastan Kurtulmak İçin Yeni Yollar Deniyor!

Dünyada süregelen ekonomik kriz, artan elektrik giderleri ve ayı piyasasının sert etkileri Bitcoin madencilerini oldukça zor duruma düşürmüştü. ABD’nin halka açık en büyük üç Bitcoin madencilik şirketi de kripto para piyasasındaki düşüşler nedeniyle ikinci çeyrekte 1,5 milyar dolara yakın zarar açıklamıştı. Kamuoyuna yansıyan kazanç raporlarına göre ise Core Scientific 862 milyon, Marathon Digital Holdings 192 milyon Riot blockchain şirketi ise 366 milyon dolarlık zarar açıklamıştı. Bu zararların sebebi olarak da lider kripto para birimi Bitcoin’deki yüzde 60’lara varan düşüş olarak gösterilmişti.

728×90 muhabbit - Bitcoin Madencilik Şirketi Core Scientific, İflastan Kurtulmak İçin Yeni Yollar Deniyor!300x250 muhabbit - Bitcoin Madencilik Şirketi Core Scientific, İflastan Kurtulmak İçin Yeni Yollar Deniyor!

Zor günler geçiren Core Scientific şirket tüm bunlar üzerine iflas başvurunda bulunduğunu kamuoyuna açıklamıştı. İflas eden Core Scientific şirketi içinde bulunduğu durumdan kurtulmak için ise yeni yollar arayışına girdi.

Kamuoyuna yansıyan yeni haberlere göre iflas eden Bitcoin madencilik şirketi Core Scientific, 25 Ocak 2023 tarihinde 6,6 milyon dolar değerindeki Bitmain kuponlarını satmak için mahkemeye acil bir talepte bulundu.

İlginizi Çekebilir: İflas Eden Bitcoin Madencilik Şirketi Core Scientific’in En Büyük Alacaklısı, BlackRock!

Söz konusu kuponlara uygulanan bazı kısıtlamalar ise onları Core Scientific’in işi için işe yaramaz bir konuma getiriyor. Core Scientific’in işine yaramayan kuponlardaki kısıtlamalar ise şu şekilde:

“Bitmain’den herhangi bir yeni S19 Madenci siparişinin yalnızca yüzde 30’unu ödemek için kullanılabilir ve Bitmain ile nakit olarak değiştirilemez.”

Bitcoin madencilik şirketi Core Scientific konuyla ilişkili olarak yaptığı açıklamalarda şu ifadelerde bulundu:

“Borçlular, Bitmain Kuponlarının mevcudiyetine rağmen yeni S19 Madencileri satın almak için likiditelerini kullanmanın Borçluların nakitlerini en iyi şekilde kullanmak olduğuna inanmıyor.”

Core Scientific Celsius’a Ait Çalışan 37 Bin Madencilik Teçhizatını Kapatma Kararı Almıştı!

celsius düşüş çikiş 1200x600 - Bitcoin Madencilik Şirketi Core Scientific, İflastan Kurtulmak İçin Yeni Yollar Deniyor!
celsius düşüş çıkış

Hatırlayacağınız üzere Bitcoin madencilik şirketi Core Scientific şirketi, Celsius için kabul edilebilir revizyonlar” içeren, “tüm Celsius teçhizatlarının 3 Ocak 2023’ten itibaren kapatılacağını ve geçiş döneminde yeniden başlatılmayacağını” açıklamıştı. Scientific şirketi 19 Ekim 2022 tarihinde ise Celsius şirketini elektrik faturalarını ödemediğini sonrasında ise 21 Aralık’ta Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunmasına neden olan likidite sorunlarında bu durumun önemli bir payı olduğunu dile getirmişti. Madencilik şirketi tüm bu iddiaların yanı sıra 28 Aralık’ta 2022 tarihinde de Celsius’un elektrik faturalarını ödememesinin sözleşmenin bir ihlali olduğunu belirterek, Celsius’un sözleşmelerini reddetmek için dilekçe vermişti.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Metaverse Haberleri İçin: Metaverse Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar