Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66634
4.27%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3488.95
2.84%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.14
5.12%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $592.6
4.04%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Bitcoin Madencilik Zorluğu Artmaya Devam Ediyor!

Bitcoin madencilik zorluğu artmaya devam ediyor.

Clock
Paylaş
Bitcoin Madencilik Zorluğu Artmaya Devam Ediyor!

Bitcoin ağı, madencilerin daha fazla işlem yapmaya devam etmesi ile birlikte hash oranı açısından iyileşmeye devam ediyor.

Bunun yanı sıra, BTC madenciliğinin hash oranı yükseldiği için madencilik zorluk seviyesi de yükseliş göstermeye başlamış durumda.

Blockchain gezgini BTC.com’dan alınan verilere bakacak olursak, 21 Eylül tarihinde Bitcoin ağı, %3.2 artış göstererek 19 trilyonluk bir zorluk oranına ulaştı.

728×90 muhabbit - Bitcoin Madencilik Zorluğu Artmaya Devam Ediyor!300x250 muhabbit - Bitcoin Madencilik Zorluğu Artmaya Devam Ediyor!

Temmuz ayının ortasından bu yana Bitcoin ağında yaşanan zorluk düzenlemeleri sürekli olarak pozitif yönde ilerliyor. Bu yaşanan zorluk yükselmesi 5. güncelleme olarak kayıtlara geçti.

Haziran 2021’de ciddi bir şekilde düşüş gösteren Bitcoin zorluğu 13.7 trilyona kadar gerilemişti. Bununla beraber son aylarda yaşanan zorluk güncellemeleri Bitcoin ağının zorluğunu Haziran’dan bu yana %31 oranında yükseltti.

Bununla beraber, Mayıs ayının sonlarında yaşanan madenci baskıları sebebiyle düşüş gösteren hash oranı, madencilerin farklı bölgelere konuşlanmasının ardından yükselmeye başladı.

Art arda beş olumlu güncelleme görmesine rağmen BTC madenciliğinin zorluk oranı, Mayıs 2021’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 25 trilyondan bir hayli uzak.

bitcoin madencilik zorluğu 1200x530 - Bitcoin Madencilik Zorluğu Artmaya Devam Ediyor!
Bitcoin Madencilik Zorluğu

Madencilik zorluğu, bir Bitcoin bloku çıkarmak için ne kadar çaba sarf edilmesi gerektiğini gösteren bir ölçüdür. Yüksek zorluk seviyeleri, işlemleri doğrulamak ve kripto para madenciliği yapmak için daha fazla bilgi işlem gücüne ihtiyaç duyulmasının kanıtıdır.

Bununla beraber BTC, hedef blok süresini 10 dakikalık sürede tutmak adına sürekli kendini ayarlamaya programlı bir ağdır. Bu yüzden zorluk ayarı her 2.016 blokta bir yapılır.

BTC madenciliği zorluğunun yükselmesi, BTC ağında yer alan hash oranındaki önemli artış ile birlikte paralellik gösteriyor. BTC hash oranı Haziran ayında 52 EH/s’ye kadar düştükten 2 ay sonra, 150 EH/s’ye kadar yükseliş gösterdi. Bunun anlamı ise, Çin’den göç eden madencilerin tekrar faaliyetlerine başlamasıydı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar