Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65305.78
-0.16%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3574.92
0.36%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.32
1.07%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $600.4
0.40%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Bitcoin ne zaman 100 bin doların üzerine çıkacak? Hangi coin Boğanın yıldızı olacak?

Clock
Paylaş
Bitcoin ne zaman 100 bin doların üzerine çıkacak? Hangi coin Boğanın yıldızı olacak?

Asla anlam veremediğim bir soru, aslında yazının başlığı ”Crypto Kısmında Para Kazanmak İçin Doğru Adımlar” olacaktı. Fakat farkettim ki bu tarz yazıları okuyanlar zaten belirli tecrübesi olup hatalarını düzeltmek için araştırmaya çalışan kendini geliştiren insanlar.

728×90 muhabbit - Bitcoin ne zaman 100 bin doların üzerine çıkacak? Hangi coin Boğanın yıldızı olacak?300x250 muhabbit - Bitcoin ne zaman 100 bin doların üzerine çıkacak? Hangi coin Boğanın yıldızı olacak?


Ama zaten hata yapanlar bu işi yatırım aracından çıkarıp kumara dönüştüren ve her geçen gün eriyen varlıklarını kurtarmak için daha çok riske girip daha çok kaybeden insanların ilgilendiği başlıklar; Ne zaman boğa başlayacak?, Hangi coin 100x yapacak? gibi nokta atışı hedef arayışları. Çünkü o kadar kaybettiler ki atacak mermilerinizin kalmadı. Bu şekilde daha fazla kaybedeceksiniz maalesef!! Öncelikle yeni bir plan oluşturmalısınız.


Hazır başlığa geldiniz önce ufaktan ona değinmek istiyorum. Şimdi öncelikle Bitcoin’in 100 bin dolar olması elinizde, bitcoin yoksa size para kazandırmaz. Sizin için önemli unsur şudur. Piyasaya giren paranın çoğunluğunun Bitcoin yerine altcoinlere geçmeye başlamasıdır. Fiyat bazlı hedeflerden uzaklaşın. Doğru açıdan bakmayı öğrenin lütfen.


Crypto Kısmında Para Kazanmak İçin Doğru Adımlar


1- Yatırım yapmanın ilk kuralı, yaşamın temel taşlarını oluşturacak harcamalardan kalan para ile yatırım yapmaktır. Yani kiranız, pazar paranız, fatura ödeyeceğiniz paralar ile yatırım olmaz. O sadece kumardır. Geçen haftaki yazımda detaylı olarak değinmiştim. Yatırım miktarınızı belirleme konusunda püf noktaları izah etmiştim.


2- Ne kadar yatırım ile ne kadar zamanda ne kadar kazanmak istediğinizi planlayın; belirsizlikler odaklanma ve stresi artırır. Bu yüzden bu yolda bir hedefiniz olmak zorunda. Örnek veriyorum 5 bin dolar yatırımımı 1 yılda 50 bin dolara çıkarmak istiyorum. Hemen buna uygun coinler bulmak gerekiyor. Yani 5 bin dolarım ile gidip ETH alıp Eth’in 38000 dolara çıkmasını beklemek yersiz olacaktır. Ya da Solana’nın 1700 dolara çıkmasını beklemek. Beklentimize uyan 10x yapabilecek daha küçük bir marketcap’e sahip olan coinler bulmalıyız.


3- Yatırımları tek noktadan tek coine değil. Parçalı alımlar ile çeşitli coinlere dağıtmak gerekiyor. Bunu da anlayıp uygulamak isteyen arkadaşlar var ama hataları şurada %10 düşünce ekleme yapıyorlar. Eklemeler için bazı dönemler vardır bunlara dikkat etmek lazım. Bazen %30 düştüğünde eklersiniz bazen %30 artmışsa bile ekleme yapılabilir. Muhakkak en az 5 ayrı projeye yatırım yapmak önemli.


4- Burada şirketlerin hisse senetlerini almıyoruz. Bir kripto para alıyoruz. Burada değerlenme alım iştahı satım iştahının üzerindeyse coin değer kazanır bunu unutmamak lazım. Crypto tarafında döngüsel bir halving ve boğa durumu yaşandığından altcoinlerde alalım çocuklarımıza varlık kalsın diyorsanız 2017’de alınan bir çok altcoin ya yok oldu ya da %90’dan fazla değer kaybetti. Bu yüzden döngüyü kabul edip makul bir kar zamanında muhakkak kar almaya odaklanın.


5- Sosyal medyası güçlü olan projelere odaklanın. Yorumları okuyun hedef beklentilerini inceleyin yatırımcıların. Birçok hedef zaten gelmeyecek ama kişilerin beklentisi o malı satma eğilimi olup olmadığını gösterir. Unutmayın coini kimse bilmiyorsa kimse almaz 🙂 Önemli olan kişilere duyurulan hype yaratılmaya çalışılan projelere odaklanmaktır. Belirli tecrübeye eriştikten sonra gem coin arayın. Başlangıçta tecrübeniz yokken yapılan gem yatırımları çöp olacaktır.


6- RWA, Yapay zeka, GameFi projelerinde muhakkak bir yatırımınız olsun. Boğada en sükse yapacak alanlar bunlar olacaktır. Borsa coinleri, Defi’ler, Layer1, Layer2 diye ayrı kategorize edilen coin alt yapıları Hype yapacaktır. Bunların hepsi aynı anda yükselmez. Bu dönemsel olacaktır. Altcoin boğa sürecinde hepsinde ayrı zamanlarda Ralli yaşanacaktır. Yapay zeka tarafındaki ralli boğa boyunca süreceğini düşünüyorum. Bu yüzden sepette en önemli bölgeyi bu projelere ayırmak gerekiyor.

Hayal satın almayın, yatırım yapın!!
Sizleri seviyorum ❤️ Beni takip etmeyi unutmayın! Doodle

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar