BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Bitcoin Satın Alan İlk Çinli Şirket Ortaya Çıktı!

Bitcoin ve Ethereum satın alacak ilk Çinli şirket ortaya çıktı.

Yayın:

-

Bitcoin ve Ethereum satın alan ilk Çinli şirket ortaya çıktı.

Wu Blockchain tarafından ortaya atılan iddiaya göre Çinli yazılım şirketi Meitu, 7 Mart tarihinde yaptığı yazılı açıklama ile birlikte Bitcoin ve Ethereum yatırımı yaptığını açıkladı.

40 Milyon $ değerinde olan yatırım ile 380 BTC ve 15,000 ETH alan şirket, resmi kripto para yatırımı yapan ilk Çinli şirket olarak kayıtlara geçti.

Şirketin kurucusu 2017 yılında birçok ICO gerçekleştirmesi sebebiyle eleştirilen bir kişi olarak öne çıkıyor.

Meitu tarafından yapılan açıklamada kripto paraların artık ciddiye alınmak ve takdir görmek için yeteri kadar büyüdüğünün altı çizilirken, fon yönetimi ve nakit bulundurma riskine karşın kripto paraların oldukça iyi bir seçenek olduğu açıklanıyor.

ICO’lar sebebiyle eleştirilen Meitu kurucusu Cai Wensheng, aynı zamanda kripto para borsası OKEx’in de yatırımcıları arasında bulunuyor.

Çin tarafındaki aşırı kontrole rağmen, şirketin kripto para yatırımı yapmayı düşünmesi ya da yapması sizce Bitcoin tarafında nasıl bir etki yaratacak? Bildiğiniz üzere ABD’de birçok halka açık ve halka açık olmayan şirketin Bitcoin yatırımı bulunuyor. Bu noktada benzer adımların Çin tarafından da gelmeye başlaması halihazırda likit arzı oldukça azalan Bitcoin için yeni bir yükseliş hikayesi oluşturabilir mi?

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Haberler