Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68466.16
-0.89%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3901.41
3.84%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.76
-2.49%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $603.5
0.20%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Bitcoin SV Yükselişte! Sahte Satoshi Belgelerine Kavuştu Mu?

Bitcoin Sv yükselişte, yatırımcılar heyecanlı, Wright’ın davası yaklaşıyor.

Clock
Paylaş
Bitcoin SV Yükselişte! Sahte Satoshi Belgelerine Kavuştu Mu?

Kripto para piyasasının tartışmalı Bitcoin SV’si son 24 saatte %5,4’lük bir değer kazandı! Piyasa değerindeki bu ani artışın en olası nedeni için Craig Wright’ın Bitcoin’in mimarlarından biri olduğunu kanıtlayan Tulip Bit belgelerinin kalanlarını da aldığı söylentisi olabilir. Eski iş ortağı David Kleiman ile davaları önümüzdeki hafta mahkeme salonlarına taşınacak.

Twitter’daki söylentilere göre, gelecek haftaki duruşmada Craig Wright, eski iş ortağı David Kleiman’ın kripto para biriminin yeni yeni başlamasıyla yaptıkları madencilik çalışmalarında ondan Bitcoin çaldığına dair bir belge sunacak.

Avustralyalı Wright daha önce Ocak ayında Tulip Trust adındaki gizli bir gruptan son belgeyi alacağını duyurmuştu. Buna ilaveten David’in kardeşi Ira ile anlaşabileceği de olasılıklar arasında olan Wright, Ira’nın alel acele yarım milyon BTC’yi elden çıkarmak isteyebileceğini ve bunun sonucunda da Bitcoin piyasasının ağır bir darbe yiyeceğini söyleyip yatırımcıları uyarıyor.

Geçtiğimiz Cuma, Yargıç Beth Bloom Wright’a belgeyi mahkemeye sunması için 3 Şubata kadar müddet verdi. Ayrıca Yargıç Beth Bloon, davalının birçok tutarsızlığı ve yanlış beyanı göz önüne alındığında mahkeme bu gizli belgenin tesliminin makul olup olmadığı konusunda endişeleri olduğunu dile getirerek yine de gizli belgenin tesliminin iddia edilen tarihte olacağını düşündüğünü de ekledi.

Twitter’da Wright’ın gizli belgeleri teslim aldığı konusunda çıkan tweetler ortalığı karıştırdı;

728×90 muhabbit - Bitcoin SV Yükselişte! Sahte Satoshi Belgelerine Kavuştu Mu?300x250 muhabbit - Bitcoin SV Yükselişte! Sahte Satoshi Belgelerine Kavuştu Mu?
https://twitter.com/MyLegacyKit/status/1216653840956653569?s=20

Craig Wright’ın abonesi olduğu düşünülen bir Slack kanalından alınan ekran görüntülerinde, Avustralyalı bilgisayar bilimcisi ve Bitcoin SV destekçisi, gelecek haftaki duruşma için “kesin” gözüyle bakıyor. Tulip Trust belgelerini elinde buldurduğunu işaret ederek;

“Gelecek hafta belgeler konuşacak,
Çoktan geldiler.”

Birçok yatırımcı için şu an Bitcoin SV revaçta olsa da haftaya gerçekleşecek olan mahkemede Wright’ın belgeyi sunacağına ikna olmayanlar da mevcut. Arthur van Pelt, Bitcoin SV destekçisi ve önde gelen çevrimiçi kumar uzmanlarından Calvin Ayre’nin çok sevdiği kripto para birimini shilleme çalışmalarına tüm gücüyle devam ettiğini söyledi. The Dragon Endüstrileri kurucu ortağı bu söylentilerin asılsız olduğunu söyleyerek hepsinin kurmaca bir plan olduğundan söz eti ve her şeyin Bitcoin SV’nin fiyatını pumplamak için olduğunu ekleyerek herkes kendi kuyusunu kazıyor tarzında konuşmasına devam etti.

https://twitter.com/MyLegacyKit/status/1216655083838025728?s=20

Gerçekten de bu gizli belgelerin teslimi yapılmışsa bu, Wright’ı resmî olarak Bitcoin’in mimarlarından biri yapacaktır. Wright’ın mahkemeyi manipüle etme eğilimi de göz önünde alındığında şu anki söylentilerin bir geciktirme politikası olduğu veya van Pelt’in söz ettiği gibi bir piyasa pumplama taktiği olabileceği de gözden kaçırılmamalıdır. Neyse ki, söylentilerin doğru olup olmadığını öğrenmek için sadece bir hafta beklememiz gerekecek.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar