BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Bitcoin Talep Eden Bombalı Mektup Saldırıları Korku Salıyor!

Hollanda’da 2 bombalı mektup patlatıldığı ve kimliği bilinmeyen şahısların, saldırıların “tekrarlanmaması adına” bir miktar Bitcoin talep ettiği öğrenildi.

Yayın:

-

Hollanda’da Çarşamba günü (12.02.2020) 2 şüpheli bombalı mektup patlatıldığı ve kimliği bilinmeyen şahsın veya şahısların, saldırıların “tekrarlanmaması adına” bir miktar Bitcoin (BTC) talep ettiği öğrenildi.

2020’nin başından beri Hollanda’da bazı şirketlere “CIB” adıyla yollanan bombalı mektuplar korku salıyordu. Amsterdam’da bir otel ile bir akaryakıt istasyonuna, Utrecht’te bir emlak firmasına ve Rotterdam’da bir akaryakıt istasyonu ile bir otomobil markasının galerisine bombalı mektup saldırısı yaşanmıştı.

Uzun süredir sessiz kalan suçlu veya suçlular, 12 Şubat 2020 Çarşamba günü sabahında, Amsterdam’daki ABN Amro Bankası posta sıralama ofisine saldırdı. Bombalı mektupla yapılan saldırıda, çalışanın tıslama sesi duyup mektubu elinden atmasıyla bomba patladı.

12 Şubat’ın ikinci saldırısı ise, Kerkrade adlı bir sınır kasabasında gerçekleşti. Paket yerel bir işletme olan Japon elektrik firması Ricoh’a gönderilmişti.

Maasricht’te şüpheli bir paketle karşılaşıldı ancak araştırmalar sonucunda donanım parçası olan fare olduğu ortaya çıktı. 12 Şubat’ta yaşanan patlamalarda şans eseri kimse fiziksel olarak zarar görmedi. Ancak özellikle posta firmalarını ve kurumsal iş yerlerini büyük bir korku sardı.

Önceki saldırıların aksine bu sefer bombalı mektup saldırılarında, saldırıların tekrarlanmaması adına Bitcoin istendiği notlar bulundu. Bilinmeyen şahsın veya şahısların ne kadar Bitcoin talep ettiği bilinmiyor.

Hollanda’nın ilk kripto para talep eden suçlusu bu değil. 2015 yılında, ülke çapındaki Jumbo süpermarket zincirinin mağazalarına patlayıcı yerleştireceğini söyleyen Jumbo da zamanında Bitcoin talep etmişti. Ve hatta Groningen’de bir süpermarketi patlatmıştı. Ancak küçük bir dalgınlığı ve polisin gayretiyle yakalanmıştı.

Polis soruşturması devam ediyor ancak önceki olaylar ile 12 Şubat’ta gerçekleşen olayların resmî olarak birbirine bağlandığı söylenemez. Amsterdam sözcüsü Lex van Liebergen Hollandalı haber sitesi De Telegraaf’a verdiği demeçte;

Huobi BannerHuobi Banner

“Aynı taleple geldikleri için bütün bu olayların birbirine bağlı olduğunu düşünmek mantıklı… Ancak hâlâ bombalı mektupları kimin yolladığını bilmiyoruz. Araştırmalarımız devam ediyor.”

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Keep Network Bitcoin’i DeFi’a Dahil Ediyor

tBTC ile birlikte Keep Network Bitcoin’i Ethereum blockchaini üzerinde işler hale getirmeyi amaçlamakta.

Yayın:

-

keep network

Günden güne farklı projeler ile karşı karşıya kalıyoruz. Bu seferki ise Paradigm, Fenbushi Capital ve Collaborative Fund’dan toplamla 7.7 milyon $ yatırım toplamayı başaran Keep Network. Şirket 2018 Kasım’ında da Tim Draper ve Polychain Capital’dan da yatırım almayı başarmıştı.

tBTC ile birlikte Keep Network, Bitcoin’i Ethereum blockchaini üzerinde işler hale getirmeyi amaçlamakta. Benzer projeler mevcut değil mi? Evet mevcut, Wrapped Bitcoin (WBTC). Fakat Keep Network tBTC ile Bitcoin’in sadece Ethereum blockchaininde çalıştırmayı amaçlamıyor. Keep Network, tBTC’yi DeFi üzerinde de kullandırabilmeyi amaçlamakta. Bu sayede DeFi üzerinde Bitcoin, lending işlemleri, faiz işlemleri, finansal gizlilik başvuruları gibi farklı alanlarda da kullanılabilir hale gelecek. tBTC’yi DeFi üzerinde collateral (teminat) olarak da kullanmayı hedefleyen Keep Network Ethereum ve Bitcoin’in birlikte kullanılabilmesini sağlayacak.

MakerDao Başkanı Steven Becker’a göre de Bitcoin ve Ethereum’un birlikte kullanılması, blockchain endüstürisinin daha hızlı ve daha sağlam bir şekilde büyümesine katkıda bulunacak.

tBTC mükemmel bir konsept, iki temel kavramı birbirine bağlıyor.

tBTC’nin MakerDao’da teminat olarak kullanılıp kullanılmayacağına ise Becker şu şekilde cevap verdi:

MakerDao kullanıcıları önümüzdeki haftalarda tBTC’nin platformda teminat olarak kullanılıp kullanılmayacağına karar verecek.

Toplanan 7.7 milyon $’lık fonun tamamen tBTC geliştirmeleri için kullanılacağını belirten Matt Luongo, Bitcoin’lerin bir “off chain” protokolü sayesinde tBTC’ye çevirileceğini belirtti.

Keep Network ile Bitcoin’in Ethereum DeFi’ı üzerinde kullanılabilecek olması hakkında ne düşünüyorsunuz? Geçtiğimiz günlerde teminat olarak USD Coin’i (USDC) ekleyen MakerDao, tBTC’yi teminnat olarak kabul etmeye başlayabilir mi?

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Bitcoin’e Olan İlgi Tekrar Artışta

Bitcoin tekrar yükselişe geçecek mi?

Yayın:

-

bitcoin ilgi yükselişte

Birçok yatırımcı ya da analist Bitcoin’in (BTC) olası yükselişi öncesinde bir akümülasyon dönemi olduğuna inanmakta. Bu noktada ise yatırımcılar yükseliş öncesinde birikip yaparak ellerindeki kripto para miktarını attırmaya çalışmakta. Yapılan yeni tespitler ise Bitcoin’e olan ilginin tekrar yükselişe geçtiğini doğrulamakta.

Bazı analistler 2017 yılından beri ilk defa kripto para topluluğu dışından ciddi bir ilginin başladığı ve organik bir yeni dalganın tekrardan görüldüğünü belirtmekte.

BlockTower Capital’ın CIO’su Ari Paul, kripto para topluluğu dışında Bitcoin’in tekrardan konuşulmaya başlandığını ve popülaritesinin arttığını belirtti. Ari Paul’a göre sektör dışı ilgi en son 2017 yılında bu seviyelere ulaşmıştı.

Twitter analistlerinden CryptoDog da Paul ile benzer görüşlere sahip durumda. Bitcoin’e karşı oluşan organik talebin tekrardan ciddi ivme kazandığını belirten CryptoDog, “Bitcoin Satın Al” aramalarının yeni bir dalga başlattığını belirtti.

Google’dan aldığımız veriler de ilginin tekrar arttığını doğrular nitelikte.

 

bitcoin ilgiİlgi henüz 2017’de ve 2019’da yaşanan yükseliş seviyelerinde olmasa da bir ivmelenme söz konusu. CryptoDog’a göre bu artışı göz ardı etmek büyük bir kayba sebep olabilir.

1 Milyon $’dan Daha Fazla Bitcoin Alımına Yardımcı Oldum Hem de Son İki Haftada

Bitcoin’in ana geliştiricisi konumunda olan Blockstream’in CEO’su Adam Back, Ari Paul’un tweetine mention atarak tezini Paul’un tezini destekledi. Ek olarak Back, attığı tweet ile birlikte son 2 hafta içerisinde 1 milyon $’dan fazla Bitcoin alımı için kripto para sektorüne yeni giriş yapacak kişilere yardımcı olduğunu açıkladı.

Alımları yapan kişilerin uzun dönem yatırımcı olduğunu ve yatırımlarını soğuk cüzdanlarda sakladıklarını da belirten Back, yatırım yapan kişilerin bu ekonomik ortamda genel düşüş ve Bitcoin’in korale bir şekilde hareket etmeyeceğini düşündüğünü belirtti. Kısacası Back’in yatırımcıları Bitcoin için düşüşlerin bitmek üzere yada bitmiş olduğunu düşünmekte.

Bu sebeple de yatırım yapmaya karar verdiler.

Bildiğiniz üzere geçtiğmiz günlerde de Australian Taxpayers Alliance’ın Politika Yöneticisi ilk Bitcoin’inin aldığını duyurmuştu.

Sizce Bitcoin’e olan ilgi ne durumda? Oluşan bu ekonomik durumda veya “coronavirus”ün etki alanının artması ve süresinin uzaması ile tekrardan kripto paralara ilgi artmış olabilir mi?

OKUMAYA DEVAM ET

Trend Haberler