Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64164.94
2.92%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3075.54
4.82%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.57
16.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $551.6
5.07%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin Talep Eden Bombalı Mektup Saldırıları Korku Salıyor!

Hollanda’da 2 bombalı mektup patlatıldığı ve kimliği bilinmeyen şahısların, saldırıların “tekrarlanmaması adına” bir miktar Bitcoin talep ettiği öğrenildi.

Clock
Paylaş
Bitcoin Talep Eden Bombalı Mektup Saldırıları Korku Salıyor!

Hollanda’da Çarşamba günü (12.02.2020) 2 şüpheli bombalı mektup patlatıldığı ve kimliği bilinmeyen şahsın veya şahısların, saldırıların “tekrarlanmaması adına” bir miktar Bitcoin (BTC) talep ettiği öğrenildi.

2020’nin başından beri Hollanda’da bazı şirketlere “CIB” adıyla yollanan bombalı mektuplar korku salıyordu. Amsterdam’da bir otel ile bir akaryakıt istasyonuna, Utrecht’te bir emlak firmasına ve Rotterdam’da bir akaryakıt istasyonu ile bir otomobil markasının galerisine bombalı mektup saldırısı yaşanmıştı.

Uzun süredir sessiz kalan suçlu veya suçlular, 12 Şubat 2020 Çarşamba günü sabahında, Amsterdam’daki ABN Amro Bankası posta sıralama ofisine saldırdı. Bombalı mektupla yapılan saldırıda, çalışanın tıslama sesi duyup mektubu elinden atmasıyla bomba patladı.

12 Şubat’ın ikinci saldırısı ise, Kerkrade adlı bir sınır kasabasında gerçekleşti. Paket yerel bir işletme olan Japon elektrik firması Ricoh’a gönderilmişti.

Maasricht’te şüpheli bir paketle karşılaşıldı ancak araştırmalar sonucunda donanım parçası olan fare olduğu ortaya çıktı. 12 Şubat’ta yaşanan patlamalarda şans eseri kimse fiziksel olarak zarar görmedi. Ancak özellikle posta firmalarını ve kurumsal iş yerlerini büyük bir korku sardı.

Önceki saldırıların aksine bu sefer bombalı mektup saldırılarında, saldırıların tekrarlanmaması adına Bitcoin istendiği notlar bulundu. Bilinmeyen şahsın veya şahısların ne kadar Bitcoin talep ettiği bilinmiyor.

Hollanda’nın ilk kripto para talep eden suçlusu bu değil. 2015 yılında, ülke çapındaki Jumbo süpermarket zincirinin mağazalarına patlayıcı yerleştireceğini söyleyen Jumbo da zamanında Bitcoin talep etmişti. Ve hatta Groningen’de bir süpermarketi patlatmıştı. Ancak küçük bir dalgınlığı ve polisin gayretiyle yakalanmıştı.

Polis soruşturması devam ediyor ancak önceki olaylar ile 12 Şubat’ta gerçekleşen olayların resmî olarak birbirine bağlandığı söylenemez. Amsterdam sözcüsü Lex van Liebergen Hollandalı haber sitesi De Telegraaf’a verdiği demeçte;

728×90 muhabbit - Bitcoin Talep Eden Bombalı Mektup Saldırıları Korku Salıyor!300x250 muhabbit - Bitcoin Talep Eden Bombalı Mektup Saldırıları Korku Salıyor!

“Aynı taleple geldikleri için bütün bu olayların birbirine bağlı olduğunu düşünmek mantıklı… Ancak hâlâ bombalı mektupları kimin yolladığını bilmiyoruz. Araştırmalarımız devam ediyor.”

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar