Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66090.51
0.36%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3557.6
3.53%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.94
0.74%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $605.5
1.46%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

“Bitcoin Teröre Alet Olabilir Mi?” Duruşması

kripto para dünyasını sarsmakla kalmayıp kripto para biriminin ABD’nin herhangi bir yerinde iç terörizmin finansmanında potansiyel olarak kullanılmasını zorlaştıracak bir duruşma

Clock
Paylaş
“Bitcoin Teröre Alet Olabilir Mi?” Duruşması

Finansal Hizmetler Komitesi ( The House Financial Services Committee) Ocak 2020’de yapılması planlanan duruşmalarına dair bir güncelleme yayınladı.
Özellikle bir duruşma şüphesiz ki kripto para dünyasını sarsmakla kalmayıp kripto para biriminin ABD’nin herhangi bir yerinde iç terörizmin finansmanında potansiyel olarak kullanılmasını zorlaştıracak bir konuda.

728×90 muhabbit - "Bitcoin Teröre Alet Olabilir Mi?" Duruşması300x250 muhabbit - "Bitcoin Teröre Alet Olabilir Mi?" Duruşması

Kalıcı ve Durmaksızın Evrim Geçiren Bir Tehdit: İç Terörizmin ve Aşırıcılığın Finansmanının İncelenmesi

Tanınmış birçok kripto para uzmanı, kara para aklama, varlık gizleme, terör finansmanı gibi kara ekonomi bileşenlerinde çok yönlü kripto para birimlerinin kullanılabilirliği açısından, bu tür duruşmaların gerekli olduğuna inanmaktadır.

Duruşma sırasında, House Finansal Hizmetler Komitesi’nin kripto para birimlerinin mevcut potansiyelleri hakkında bilgilendirilmesi ve hangi kripto para türlerinin ülkenin refahı ve güvenliği için kullanılabileceğini, hangi kripto para türlerinin ise zararlı olabileceği konusunda bilgilendirilmesi planlanıyor.

Duruşmayı düzenleyen ve ülkenin karşı karşıya olduğu yeni tehditlerin farkında olup bu tehditlere karşı mücadele etmeye kararlı olduğunu gösteren Alt Komite Başkanı Cleaver II (D-MO), geçen sene Sayaç Kanunu adı verilen bir yasa tasarısı hazırlamıştı. Temsilciler Meclisi tarafından kabul edilen yasa tasarısı şu anda Senato tarafından dikkatle değerlendiriliyor.

Sayaç Kanunu, BSA yasasının yasadışı finansal faaliyetleri tanımak ve yetkili makamlara ihbar etmek için geleneksel kurumsal kurumların ve bankaların gerektiği zaman hükümete hesap vermesi gerektiği gibi belirli yönlerinin değiştirilmesini amaçlamaktadır.

Sayaç Kanunu’nun özellikle Blockchain teknolojisi ve yapay zekâ ile ilgili olarak da maddeleri bulunmaktadır. Yasa özellikle, FinCEN’in ABD’nin yasadışı faaliyetleri keşfetmesini, olası etkilerini iyileştirmesini ve tamamen önlemesini kolaylaştırmak için Blockchain’i, dijital teknolojileri ve yapay zekâyı keşfetmesini amaçlıyor. Bu hamle kuşkusuz ki, ülkenin kripto para birimlerinin sunduğu tüm faydaları elde etmesini sağlarken, zararlarından en az şekilde etkilenmesini de sağlayacaktır.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar