Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $52095.87
0.83%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3001.35
2.66%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.22
-1.92%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $354.5
0.40%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

CZ: Bitcoin Yarılanması Henüz Fiyatlandırılmadı!

Kripto para borsası devi Binance’ın kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, “Bitcoin yarılanması henüz fiyatlandırılmadı.” dedi.

Clock
Paylaş
CZ: Bitcoin Yarılanması Henüz Fiyatlandırılmadı!

Kripto para borsası devi Binance’ın kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, “Bitcoin yarılanması henüz fiyatlandırılmadı.” dedi.

19 Şubat tarihinde Blocktv ile röportaj yapan CZ, Bitcoin’in fiyatının önümüzdeki günlerde yükselebileceğini söyledi. Ayrıca daha önceki yarılanmalara da dikkat çekerek, yarılanma öncesinde Bitcoin fiyatındaki dalgalanmaların ve yükselen bir grafik çizdiğinin altını çizdi. Bununla beraber tarih her zaman tekerrür etmez demeyi de unutmadı.

Binance BannerBinance Banner

Arz-Talep Birbirini Karşılar Mı?

CZ bir varlığın değerinin nasıl belirlendiğinden ve Bitcoin’in bu değerlenmeyi nasıl yaşadığından da bahsetti. Bir malın veya bir varlığın değerini üretim aşamasında oluşan giderler değil talebin belirlediğinin altını çizdi. Yani Bitcoin’in fiyatı ve değerlenmesi için bakacak olursak, Bitcoin’in fiyatının yükselmesi üzerindeki talebin artmasıyla gerçekleşecektir.

Ancak Bitcoin yarılanması sonrası kripto para meraklılarının çoğalmasıyla talep artarken Bitcoin madenciliğinin zorlaşmasından ve blok ödüllerinin azalmasından dolayı daha az Bitcoin üretilecek ve dolayısıyla arz azalacak.

Psikolojik sınırlardan da bahseden CZ, 10.000 gibi yuvarlak rakamların genellikle psikolojik sınır görevi gördüğünü ve Bitcoin’in bir süre 10.000 dolar bandında takılacağından da bahsetti.

“Binance’ın geleceği nasıl olacak? Bir Amazon gibi mi olmasını arzuluyorsunuz?” sorularına düşündüğümüz kadar hızlı ilerlemiyoruz cevabını veren CZ, düşündükleri noktanın gerisinde olduklarını iletti.

Ana vatanı Çin olan CZ ve Binance’ın, tekrar Çin’e dönüp dönmeyeceği konusunda da konuşan CZ, Corona virüsünün onu endişelendirdiğini ve virüsün piyasaları kesinlikle etkileyeceğini söyledi.

Bu etkilemenin büyük olasılıkla Çin ekonomisinin dünya üzerindeki etkisinden dolayı olacağını düşünen CZ, kaos altındaki Çin’in otellerinin, sokaklarının ve alışveriş merkezlerinin boş olduğunu söyledi. Yani Corona virüsü nedeniyle Çin ekonomisi ağır darbe alabilir. Yetkililerin öncelikle ekonomiyi ayakta tutmaya çözüm yolları bulmaları gerekebileceğinin altını çizdi.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar