Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64592.02
-3.42%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3404.61
-4.31%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.91
-11.54%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $579.6
-4.91%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Bitcoin’de Çöküş Devam Edecek mi? Alım İçin Hangi Seviyeleri Seçmeliyiz?

Kripto para piyasası analisti Doodle, muhabbit.com okuyucuları için gündeme dair son gelişmeleri yazdı.

Clock
Paylaş
Bitcoin’de Çöküş Devam Edecek mi? Alım İçin Hangi Seviyeleri Seçmeliyiz?

Kripto para piyasası analisti Doodle, muhabbit.com okuyucuları için gündeme dair son gelişmeleri yazdı.

Ladies And Centilmenler, 3 yıldır ele aldığım bu serinin bir kısmını artık Muhabbit üzerinde sizlerle paylaşmış olmaktan mutluluk duyuyorum.

728×90 muhabbit - Bitcoin'de Çöküş Devam Edecek mi? Alım İçin Hangi Seviyeleri Seçmeliyiz?300x250 muhabbit - Bitcoin'de Çöküş Devam Edecek mi? Alım İçin Hangi Seviyeleri Seçmeliyiz?

Uzun süredir takipte olduğum güzel işlere ev sahipliği yapan, bunu yaparken de her zaman güvenli bir zemin ve çıkar kısmını minimumda tutarak paylaşım yapan ekibe sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür etmek isterim.


Bilmeyenler için bu yazı serisini tanımlayayım. ”Ladies And Centilmenler” serisi organik piyasa analizi ve yorumlamasıdır. Zaten bu paylaşımın da ana konusu organik ve doğal düşünme üzerine olacağından biraz detaylandırayım: Nedir organik piyasa analizi? Doğalllığı ve mantığı unutmadan 3-5 çizgi ile değil de gereksinimleri ele alarak ve samimi bir kalem ile sizlere sunmak.

Aralık 2023’de Bitcoin 16k seviyelerinde gezerken dedim ki bize mart ayında 32 bin seviyelerini gösterecekler ve her yerde BTC 100k’ya gidiyor haberleri gezecek. Bu tuzağa düşmeden kâr realize edip, ikinci bir dibi beklemek ve oradan artık boğa koşusuna hazırlanmak gerekiyor. Mart ayında beklediğim süreç sündükçe sündü ve ağustos ayına kadar devam etti. Ben 31 bin 800 seviyesini şimdilik tepe nokta olarak görüp sırası ile 23700- 19800 ve 14500 seviyelerini test edececeğimizi düşünüyorum. Evet 14500 kaos oldu, biraz coinler bu seviyede iken 14500 gelirse batarız sözcükleriniz kulağımda. Ama işte ”Organik düşünmek” burada devreye giriyor. 16k seviyelerinde hem Bitcoin hem de altcoin almış büyük yatırımcıların kâr realize edeceği göüşündeyim. Boğa öncesi ellerindeki coinlerin büyük kısmını satarak nakite geçip boğa öncesi yeni bir dip üzerinde yeniden mal alarak ilerleyeceklerdir. Boğa öncesi tüm varlıklarını satıp aşağıdan geri alarak şu andaki seviyeye geldiğinde varlıklarını iki katına çıkartmış olma fikri size de mantıklı gelmedi mi?


Peki 14500 ihtimalini cepte tutuyorsam o zaman hiç coin almayıp bu seviyelere kadar beklemeli miyim? Tabii ki hayır, kimse analiz yaparak gelecekte yaşanacak verileri önceden tahmin edemez. Yok gap boşluğu, yok fibonachi falan bunlar işin teorik kısmı. Organik düşünün! biri satarsa düşer, alırsa yükselir. Birinin nerede satacağını ya da nerede alacağını bilmek mümkün müdür? Tabii ki hayır, ama verilerle temel sayı belirleyebiliriz. Aynı aralık ayında 32 bin bekliyorum derken 31800 sayısını görmek gibi. Ama Bitcoin 16 binde iken aldığım ürünleri satmak için 32 bine kadar beklemedim. 20k olduğunda bir parça, 25k olduğunda bir parça ve 30k olduğunda bir parça sattım. Alım yaparken de 14500 beklemeyeceğim. 25k seviyesinden bir parça aldım, 20k seviyesinden de bir parça alacağım. Geriye yüzde 40 nakit kalacak, onu da piyasa durumuna göre 16k-18k arasında işleme girerek, elimde her ihtimale karşı yüzde 20 nakit bulunduracağım. Bu kazancı düşürse de riski minimum indirme yöntemidir. Parçalı alım ve parçalı satım her yatırım alanında olduğu gibi kripto para piyasasında da önemli risk azaltma yöntemidir.

Boğa ne zaman başlayacak?


Son olarak herkesin merak ettiği o önemli sorunun kendime göre cevabını vereyim. ”Boğa ne zaman başlayacak?”

2024 Mayıs ayında Halving gerçekleşmesi bekleniyor. Daha önceki bütün boğa koşularına baktığımızda halving’den 5-6 ay önce başladığını görüyoruz. Yani olası boğa koşusu bana göre 2023 Aralık-2024 Ocak gibi başlayacak. Bu süreye kadar tek gayem sepetimi ayarlayıp büyütebildiğim kadar büyütmek olacaktır. Yakın zamanda boğa sepetimde hangi coinlere yer vereceğimi ve sebebini detaylı anlatacağım bir yazı paylaşacağım. Sepetimi ve detaylarını merak ediyorsanız Muhabbit.com sayfasını takibe almayı unutmayın. Bu şekilde ilk haberdar olanlardan biri olabilirsiniz. Kendi geleceğini kurtarmaya çalışan her birey benim için değerlidir. Bir ülkeyi ayaklandırmak istiyorsak, bunu önce kendi ekonomimizden başlayarak başarabiliriz. Seviliyorsunuz güzel günler yakında…

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar