Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68809.68
1.53%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3864.36
0.84%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.3
1.63%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.5
1.07%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Bitcoin’de Tehlike Çanları

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Bitcoin’i inceliyoruz. Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Clock
Paylaş
Bitcoin’de Tehlike Çanları

Herkese merhabalar, bu akşamki fiyat analizi yazımda Bitcoin fiyat grafiğini inceleyeceğim. Başlık biraz iddialı olmuş farkındayım. Bitcoin grafiğinde bazı tehlike sinyalleri var evet ama henüz “direkt düşeceğiz” demek için biraz erken. Analiz kısmında nedenleri açıkladım.

728×90 muhabbit - Bitcoin'de Tehlike Çanları300x250 muhabbit - Bitcoin'de Tehlike Çanları

BTC Fiyat 15 Eylül 2022

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz günlerde 22.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmıştı. Ancak sonrasında ABD tarafından gelen Enflasyon verileri ile birlikte düşüş başladı ve fiyat 20.000 dolar seviyesinin altına kadar geriledi. Yazıyı hazırladığım sırada 19.800 dolar bölgesinden işlem görüyor.

BTC Grafik 15 Eylül 2022

jAeao9WP - Bitcoin'de Tehlike Çanları
Bitcoin fiyat grafiği 15.09.2022. 6 Saatlik grafik, veriler Binance borsasına aittir.

Binance borsasında işlem gören Bitcoin/Tether paritesine ait fiyat verileri. Grafik TradingView’den temin edilmiştir ve 6 saatlik zaman dilimindedir.

BTC Analiz 15 eylül 2022

Grafikteki yeşil bölgeler Bitcoin grafiğinde takip ettiğim destek ve direnç bölgelerini göstermektedir. Bunlara ek olarak grafikteki yatay kırmızı çizgi de küçük zaman dilimine ait bir destek direnç seviyesini göstermektedir.

Bir önceki Bitcoin fiyat analizi yazımı hazırlarken fiyat 19.300 dolar bölgesindeydi. O yazıda fiyatın 21.800 dolar bölgesinde yapacağı hareketin önemli olduğundan bahsetmiştim. Sonrasında fiyat bu seviyenin üzerine çıktı, ancak fiyat burada çok fazla kalamadı ve tekrar altına düştü. Sonrasında ise fiyat 20.000 dolar seviyesinin altına kadar geriledi. Açıkçası bu genel yapı benim pek hoşuma gitmedi, ondan dolayı yazıda böyle bir başlık kullandım. Grafiğe baktığımda sanki düşüşün daha da derinleşeceği algısına kapılıyorum. Ancak fiyat 18.000 dolar bölgesinin altına gerilemedikçe veya fiyat buranın altına sarkıp hızlıca toparlanmadığı (fakeout ihtimali için dikkatli olmak gerek) sürece tehlike çanlarının çalmayacağını düşünüyorum.

Şu an için her şey bitmiş diyemem, yukarıda da dediğim gibi 18.000 dolar bölgesi oldukça önemli bizim için. Umarım bu bölge kırılmaz ve fiyat yeni yüksek tepeler yaparak yoluna devam eder.

Daha fazla Bitcoin analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

TradingView hesabımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde BTC/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar