Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62163.08
2.24%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3433.31
2.30%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.05
1.39%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $409.1
1.16%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Bitcoin’de Yeni Oluşan Orta Vadeli Trend

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Bitcoin’i inceliyoruz. Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Clock
Paylaş
Bitcoin’de Yeni Oluşan Orta Vadeli Trend

Bugün hangi coin için analiz hazırlasam diye düşünürken bir süredir Bitcoin fiyat analizi yazısı hazırlamadığımı fark ettim ve grafiğine göz gezdirdim. Son hareketler ile beraber grafikteki destek ve direnç bölgelerimi güncelledim. Şimdi Bitcoin grafiğinin son durumuna bakalım.

Binance BannerBinance Banner

BTC Fiyat 31 Ağustos 2022

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz günlerde 19.600 dolar bölgesine kadar geriledi. Sonrasında ise buradan aldığı tepki ile tekrar 20.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmış durumda. Yazıyı hazırladığım sırada 20.300 dolar bölgesinden işlem görüyor.

BTC Grafik 31 Ağustos 2022

Bitcoin fiyat grafiği 31.08.2022. 6 Saatlik grafik, veriler Binance borsasına aittir.

Binance borsasında işlem gören Bitcoin/Tether paritesine ait fiyat verileri. Grafik TradingView’den temin edilmiştir ve 6 saatlik zaman dilimindedir.

BTC Analiz 31 Ağustos 2022

Grafikteki yeşil bölgeler Bitcoin grafiğinde takip ettiğim destek ve direnç bölgelerini göstermektedir. Son fiyat hareketleri ile birlikte bazı bölgeleri güncelledim. Ancak grafikte gördüğünüz gibi fiyat şu an 20.640 dolar bölgesindeki direncin altında seyrediyor.

Grafiğin sağ tarafında bir de düşen trend görmektesiniz. Fiyat şu an buraya 3 teması bulunmakta, kitabi bilgiye göre buraya trend diyebilmek için yeterli. Ancak bildiğiniz üzere fiyat bir trendi ne kadar test ederse güvenilirliği ve çalışma ihtimali o kadar artar. Haliyle bu trende şu an için nispeten güvenilir diyebiliriz. Örneğin fiyat 18.900 dolardaki desteğini test ettikten sonra tekrar bu trendi test ederse elimizde çok daha güvenilir bir trend olacaktır.

Genel olarak toparlayacak olursam, henüz net bir dönüş formasyonu yok. Şu an fiyatın önünde 20.640 dolar direnci bulunuyor, kısa vadede burayı iki defa test etse de henüz kırabilmiş değil.

Daha fazla Bitcoin analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

TradingView hesabımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde BTC/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar