Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65448
2.05%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3142.05
4.21%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.97
9.25%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $563.3
1.70%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

Bitcoin’in Dördüncü Fiyat Döngüsünde Tepeye Daha Yolu Var!

Geçtiğimiz hafta, Bitcoin SV %67’nin üzerinde bir yükseliş kaydederek marketteki en iyi performans gösteren kripto varlık olduğunu ilan etti.

Clock
Paylaş
Bitcoin’in Dördüncü Fiyat Döngüsünde Tepeye Daha Yolu Var!

Geçtiğimiz hafta, Bitcoin SV %67’nin üzerinde bir yükseliş kaydederek marketteki en iyi performans gösteren kripto varlık olduğunu ilan etti. Gösterdiği sert fiyat hareketinin nedeni bilinmemekle birlikte, yatırımcılar Craig Wright’ın devam etmekte olan davasınının etkilemiş olabileceğini düşünüyorlar. Bununla birlikte, Coin Metrics’in son raporuna göre, dijital varlıklar kısa vadeli şiddetli fiyat dalgalanmalarına karşı hâlâ duyarlılık gösteriyorlar.

Coin Metrics’in son araştırma raporu, Bitcoin SV [BSV] ‘nin, sadece sahiplerinin değil yatırımcılarının çoğunun forktan sonra kripto paralarını talep etmediği için bir artışın yaşandığını da ortaya koyuyor. Ayrıca;

728×90 muhabbit - Bitcoin'in Dördüncü Fiyat Döngüsünde Tepeye Daha Yolu Var!300x250 muhabbit - Bitcoin'in Dördüncü Fiyat Döngüsünde Tepeye Daha Yolu Var!

“Bu, likiditenin düşük, emir defteri derinliğinin sığ olduğu ve fiyat manipülasyonuna daha uygun ikinci kademe borsalarda böyle bir durum meydana geliyor.”

Bitcoin SV’nin performansı bir yana, Bitcoin bir tekrar düzenine sahip gibi görülüyor ki bu da raporda açıkça belirtilen noktalardan biriydi. Bitcoin’in geçmişteki fiyat döngüleri, her bir yerel dibin dip olduğu ve her bir döngüdeki tepenin yerel tepe olduğu üç döngü dip ve tepe olarak kaydedildi.

https  bucketeer e05bbc84 baa3 437e 9518 adb32be77984.s3.amazonaws.com public images 29ecb449 6088 43ed aa17 a221dae77b38 1548x928 - Bitcoin'in Dördüncü Fiyat Döngüsünde Tepeye Daha Yolu Var!

Dördüncü döngü tabanı, Bitcoin’in 3,200 dolar olduğu 15 Aralık 2018’di. Bununla birlikte, döngü dipleri ve tepeleri görsel incelemeye subjektiftir. Yani rapor sonuç çıkarırken dikkatli olunmalıdır. Ekledi,

“Bu uyarılar göz önünde bulundurularak, 15 Aralık 2018’in bu döngünün dibi olduğunu ve daha önce yaşanan balon ve yıkılma (Bubble and crush) döngülerinin bir tekrarını göreceğimizi düşünürsek, mevcut fiyat performansı anormal olarak görünmüyor.”

Yukarıda listelenen döngüler, her döngünün bir öncekinden daha uzun sürdüğü bir uzama düzenini yansıtıyordu. Döngüler benimseme ve farkındalık dalgası tarafından yönlendirilirse, döngüler uzayabilir. Bu döngülerin her biri, öncekinden daha uzun olacaktır.

Bitcoin’in geçmiş dönemdeki grafiklerine göre, kripto para biriminin kısa süreli hızlı büyüme ve düzeltmelerle serpiştirilmiş ılımlı bir büyüme dönemine girebilir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar