Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $70131.58
-1.30%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3785
2.69%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41.3
3.46%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $618
3.05%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin’in İddialı Güncellemesi İçin Madenciler Oy Verecek!

Madenciler bir sonraki zorluk ayarlamasından önce güncellemeyi kabul ederlerse, Bitcoin daha özel ve ölçeklenebilir olmaktan 1787 blok uzakta.

Clock
Paylaş
Bitcoin’in İddialı Güncellemesi İçin Madenciler Oy Verecek!

Birkaç yıllık geliştirmeden sonra, uzun zamandır beklenen Taproot güncellemesi çalışmaya hazır durumda. Taproot güncellemesinin uygulanıp uygulanmayacağına madenciler oy kullanarak karar verecek.

Taproot, şu anda ağda uygulanan ECDSA (Eliptik Eğri Dijital İmza Algoritması)’ya alternatif bir imza yöntemi olan Schnorr kriptografik imzalarını entegre eden bir Bitcoin “soft fork”udur. Bu yükseltme, çok basit bir ifadeyle, bir dizi imzayı tek bir imzada özetlemek için bir tür ana anahtarın oluşturulmasına izin verir.

728×90 muhabbit - Bitcoin'in İddialı Güncellemesi İçin Madenciler Oy Verecek!300x250 muhabbit - Bitcoin'in İddialı Güncellemesi İçin Madenciler Oy Verecek!

Bu şekilde Bitcoin üzerinde çok fazla transfer talebi olduğunda, Taproot güncellemesi ile ağ daha verimli, daha ucuz ve daha kolay hale gelir.

Bu uygulama, Bitcoin işlemine dahil olan katılımcıların sayısını gizleyerek çeşitli kimlik gizleme yöntemlerine kapı açar.

Taproot, ağ üzerindeki yükü hafifletir ve işlem alanını en az % 20 azaltır. Bu da saniye başına işlem yapma kapasitesini arttırır ve ücretleri önemli ölçüde azaltır.

Buna ek olarak Taproot uygulaması, akıllı sözleşmelerin geliştirilmesine olanak sağlayacağı için ağın daha da fazla benimseneceği aşikar. Bu sebeple Bitcoin için büyük bir adım demek yanlış olmaz.

taproot 1200x581 - Bitcoin'in İddialı Güncellemesi İçin Madenciler Oy Verecek!
Taproot Oylama Sonuçları

Madenciler, “node”larını güncellemeli ve kabul ederlerse Taproot için onaylarını bildirmelidir. Oylama dönemi en son ağ zorluk ayarlaması için olmuştu.

Şimdi Taproot güncellemesi için yeni bir oylama başladı. Oylamayı buradan takip edebilirsiniz.

Daha fazla haber için : Öne Çıkanlar

Haberlere anında ulaşmak ve daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Telegram grubumuza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar