Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51144.29
-2.23%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2905.6
-1.02%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.98
-5.74%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $364.3
1.76%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin’in Piyasa Değeri 1 Trilyon $’a Doğru İlerliyor!

Bitcoin’in piyasa değeri yükselmeye devam ediyor!

Clock
Paylaş
Bitcoin’in Piyasa Değeri 1 Trilyon $’a Doğru İlerliyor!

Bitcoin’in 19 Şubat tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması, lider kripto parayı 1 trilyon $’lık piyasa değerine daha da yaklaştırdı.

BTC/USD Fiyat Grafiği

Tradingview’dan aldığımız veriler, BTC/USD’nin bir saat içinde ciddi manada yükselerek 52.932 $’a ulaştığını gösteriyor.

Binance BannerBinance Banner

Analistler, son iki gün içinde 50.000 $’a destek koyan Bitcoin’in kısa vadede daha fazla değerleneceğine inanıyordu.

Yaklaşık olarak 53.600 $’dan işlem gören kripto para birimi, tarihte ilk kez piyasa değeri olarak 1 trilyon $’ı geçecek.

Popüler bir analiste göre ise bu çok normal bir durum:

Bu gayet doğal, çünkü eski dünyanın parası değer kaybetmeye başladı. Bunun en büyük sebebi hükümetlerin savaş ve refah adı aldında para harcamasıdır.

Grayscale 1.672 BTC Daha Satın Aldı!

Veriler, kripto para yatırım devi Grayscale’ın Bitcoin Trust’a (GBTC) 87 milyon $ daha eklediğini gösteriyor. Blockchain analiz hizmeti Bybt’den alınan veriler, 19 Şubat tarihinde Grayscale’ın toplam 34 milyon $’lık bir BTC alımını gerçekleştirdiğini de gösteriyor.

Grayscale’ın BTC alımları.

En son satın alımlar, Grayscale’ın yönetimi altındaki toplam varlıkları 40 milyon $’ın üzerine çıkardı. Firmanın en çok fona sahip olduğu ikinci kripto varlık ise yine tanıdık bir isim olan Ethereum.

Grayscale’ın BTC alımları, yılın başında görülen sıklığa oranla son haftalarda yavaşlamış durumda. Aynı zamanda Ethereum alımları ise, 2 aylık bir aradan sonra ilk defa tekrar gerçekleştirildi.

Bu arada Grayscale’ın BTC alımı ile beraber, diğer büyük şirketler de varlıklarına BTC’yi eklemeye devam ediyor. Şu anda 70.000 BTC’ye sahip olan MicroStrategy, bu hafta varlıklarını daha da artırmak için 900 milyon $’lık alım yapacağını duyurdu.

Yaklaşık 7 trilyon $’lık varlık ile dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock da BTC ile yakından ilgileniyor gibi görünüyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Muhabbit Market Cap için: Muhabbit Market Cap

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar