Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $52151.11
0.92%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3000.16
2.06%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.26
-2.37%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $354.4
0.60%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin’in, Weiss Ratings Notu “A-” Oldu!

Gözler yaklaşmakta olan yarılanma (halving) tarihindeyken, Bitcoin’in (BTC) ünlü Kripto para derecelendirme firması Weiss Ratings notu yükselerek A- oldu.

Clock
Paylaş
Bitcoin’in, Weiss Ratings Notu “A-” Oldu!

Gözler yaklaşmakta olan yarılanma (halving) tarihindeyken, Bitcoin’in (BTC) ünlü Kripto para derecelendirme firması Weiss Ratings notu yükselerek A- oldu.

İlk kripto para derecelendirme firması olma özelliğine sahip olan Weiss Ratings’in dereceleri “A= Mükemmel, B= İyi, C=Orta, D=Zayıf, E=Çok zayıf” olarak değişiyor.

Binance BannerBinance Banner

Bitcoin’in notunu daha önce B-‘ye kadar düşüren araştırma firması, A-‘ye yükselen not konusuna gerekçe olarak, gelişen ve iyileşen temelleri ile olumlu fiyat hareketi gösterdi.

Weiss Ratings araştırmacılarına göre, Bitcoin’in bu yılki temelleri beklenenden önce gelişiyor. Firma henüz hangi temellerden bahsettiğini açıklamasa da Bitcoin’in son zamanlardaki gelişimi ve ilerleyişi gerçekten etkileyici olmuştur.

Kripto para derecelendirme şirketinin gözünde “Mükemmel” olarak derecelendirilen Bitcoin’in yarılanma (halving) sonrası madencilik ödüllerinin 6,25’ten 1,125’e düşeceği biliniyor.

Daha önce hash rate’in ne kadar yüksek olduğundan bahsetmiştik. Giderek bir rekora doğru giden hash rate’e rağmen madencilerin de durmadan blok algoritmalarını çözdüğü de sürekli gerileyen yarılanma tarihinden belli oluyor. Bununla beraber artan hesaplama gücünün ağı güvence altına alması, Bitcoin madenciliği endüstrisinin varlığını gelecekte de sürdüreceğinin sinyallerini veriyor.

Lightning Network de Yüzleri Güldürüyor

Bitcoin’in yüzleri güldüren yükselişi ve son olarak A- notu gibi Lightning Network de aldığı desteklerle yüzleri güldürüyor. 05.02.2020 tarihinde yani çarşamba günü Lightning Labs CEO’su Elizabeth Stark, sosyal medya paylaşımıyla firmanın başka bir 10 milyon dolarlık yatırım aldığını açıkladı.

Bir başka yüz güldüren haber ise, Google aramalarına bakıldığında kripto para birimi aramalarının arttığı gözlenmekte. Yani kripto para birimlerine olan ilgi ve alaka giderek artıyor. İleride piyasanın genişlemesi, yatırımcı artması ve birçok olayla karşı karşıya kalabiliriz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar