BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Bitcoinorg Hacklendi! Sahte Giveaway!

2008 yılından veri aktif olan websitesi, kullanıcılarının karşısına sahte giveaway reklamları çıkarmaya başladı.

Yayın:

-

Bitcoin'in

En eski Bitcoin eğitim websitelerinden Bitcoin.org saldırıya uğradı. 2008 yılından beri aktif olan websitesi, kullanıcılarının karşısına sahte giveaway reklamları çıkarmaya başladı.

Kullanıcıların bu sabah itibarıyla görmeye başladığı “pop up” sayfası ile birlikte ücretsiz Bitcoin verileceği yazarken, kullanıcıları bir QR kod sistemi karşılıyor.

bybit 300x250 - Bitcoinorg Hacklendi! Sahte Giveaway!

Adrese gönderilen Bitcoin’lerin iki katı olarak kullanıcılara geri gönderileceğinin belirtildiği sahte sayfada kullanıcılardan ilgili adrese Bitcoin gönderilmesi talep ediliyor.

Birçok ünlü ismin Twitter “post”larının altında paylaşılan sahte giveaway reklamları ile benzerlik gösteren “pop up” sayfası, kullanıcı fonlarını çalmak için özel olarak tasarlanmış görünüyor.

Screen Shot 2021 09 23 at 09.45.06 1055x600 - Bitcoinorg Hacklendi! Sahte Giveaway!
Bitcoin.org Sahte Giveaway

0.4 BTC Gönderildi

İlgili cüzdan adresine şu ana kadar 0.4 BTC gönderilmiş durumda.

Kullanıcıların mağdur edileceği reklam ile ilgili aksiyon alan Bitcoin Core yetkilileri, sayfanın inaktif hale getirildiğini belirtti.

Benzeri birçok sahte “giveaway”i fazlaca gördüğümüz kripto para ekosisteminde kullanıcıların “giveaway”ler konusunda dikkatli olması gerekiyor. Gönderilen fonların iki katı olarak iade edileceğini iddia eden reklamların tümünün sahte olduğu bilinirken, halen birçok kullanıcı bu tuzaklara düşebiliyor.

Kripto para ekosisteminde kullanıcıların, tamamen kendi fonlarından sorumlu olduğunun altını çizen Bitcoin Core geliştiricisi Matt Corallo, kullanıcıların tuzaklara düşmemeleri konusunda tekrardan uyarıda bulundu.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Haberler