Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65034.01
0.64%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3454.73
-0.19%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.27
-0.14%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $576.5
0.16%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

BitFlyer, FTX Japonya’yı Satın Almayı Planlıyor

Clock
Paylaş
BitFlyer, FTX Japonya’yı Satın Almayı Planlıyor

Japonya’nın önde gelen kripto borsası BitFlyer, FTX Japonya’yı satın almak için görüşmelere başladı. Japonya’nın kamu yayın kuruluşu NHK’nin bugün yayınladığı rapora göre, BitFlyer, FTX Japan’ın tüm hisselerini birkaç milyar yen karşılığında alacak ve bu da ona tam kontrol sağlayacak.

728×90 muhabbit - BitFlyer, FTX Japonya'yı Satın Almayı Planlıyor300x250 muhabbit - BitFlyer, FTX Japonya'yı Satın Almayı Planlıyor

BitFlyer, satın almanın ardından FTX Japonya‘yı kurumsal yatırımcılar için bir dijital varlık yönetimi ve saklama şirketi olarak yeniden başlatmayı hedefliyor. Şirket, FTX Japonya’yı bu yeni vizyon doğrultusunda yeniden yapılandırmayı planlıyor.

FTX Japonya, ana şirket olan FTX’in iflasından birkaç ay önce, 2022 yılında faaliyete geçmişti. Şimdi, FTX’in devam eden iflas işlemleri sırasında satışa sunulan dört bağımsız yan kuruluştan biri olarak öne çıkıyor.

Dijital Varlıkların Benimsenmesi

Japonya’da dijital varlıkların benimsenmesi hızla artıyor. Japonya Kripto Para Borsası Birliği’ne göre, kripto para hesaplarının toplamı Nisan 2024 itibarıyla 10 milyonu aştı. Bu 2019’daki hesap sayısına göre yaklaşık %300’lük bir artışa işaret ediyor.

BitFlyer’dan konuyla ilgili bir açıklama gelmedi ancak bu hamle Japonya’nın kripto para sektöründe önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor. Japonya’da kripto para hesaplarının hızla artması, ülkede dijital varlıkların benimsenmesinin ne kadar hızlı büyüdüğünü gösteriyor. The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar