Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63394.29
2.34%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3468.2
1.09%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.28
-3.05%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $415.2
0.58%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Bithumb’ın Eski Yöneticisi, Hapis Cezası İle Karşı Karşıya!

20 Aralık 2022 tarihinde yapılacak duruşmada kararın verilmesi bekleniyor.

Clock
Paylaş
Bithumb’ın Eski Yöneticisi, Hapis Cezası İle Karşı Karşıya!

Güney Kore’nin en büyük kripto para borsalarından biri olan Bithumb’ın eski başkanı Lee Jung-hoon, hapis cezası ile karşı karşıya kalabilir. Jung-hoon, yaklaşık olarak 70 milyon dolar değerindeki bir dolandırıcılık iddiasıyla bir soruşturma geçiriyor. Yönetici kendisi ile ilgili yapılan suçlamalardan suçlu bulunması halinde sekiz yıl hapis cezasına çarptırılabilir.

Binance BannerBinance Banner

Yerel haber ajansı Yonhap tarafından yayımlanan bir habere göre, bölge savcıları 25 Ekim 2022 tarihinde Seul Bölge Mahkemesi’ne başvurarak Jung-hoon’a ceza verilmesi talebinde bulundu. İlgili dava duruşmasının ise 20 Aralık 2022 tarihinde yapılacağı belirtildi.

Token Satışında Dolandırıcılık Yaptığı İddia Ediliyor

İddialara göre Jung-hoon, 2018 yılında, Bithumb borsasını satın alma müzakereleri sırasında, Taylandlı Kim Byung Gun’dan 70 milyon dolar aldı. Ancak bu parayı geri ödemedi.

Hatırlanacağı üzere Bithumb, Tayland’da yeni bir borsa açma isteğini 2017 yılında dile getirmiş ve işlemlerin 2018 yılında başlayacağını bildirmişti. Taylandlı partnerin açıklamalarına göre Tayland’da borsa açılma işinin gerçekleşmeyeceği anlaşıldığında BXA tokenlarının tümü hızlıca satılmıştı. 2018 yılında ilgili tokenın Bithumb’da listeleyeceğinin altını çizen yetkililer, listelemeyi gerçekleştirmemişti.

Gun’a göre ilgili tokenın borsada listelenmesi sonucu elde edilen gelir, satın alma için ödeme yapılmasına yardımcı olacaktı. Ancak Bithumb BXA tokenını borsasında listelemedi ve ilgili anlaşma bozuldu.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Jung-hoon’un Avukatı ise müvekkilini şu cümle ile savunuyor:

“Bu davanın yapısı tipik bir hisse senedi satış sözleşmesidir. Ayrıca yapılan sözleşmenin gereği olan tipik prosedürler de sadakatle yürütülmüştür.”

Jung-hoon ise kendisine yönelik başlatılan soruşturma için mahkemeye verdiği son ifadesinde, çalışanların işini zorlaştırdığı ve toplumsal baskıya neden olduğu için çok üzgün olduğunu söyledi.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için hesabımızı takip edebilirsiniz: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar