Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $52131.1
1.01%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3003.8
2.78%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.1
-2.53%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $353
-0.28%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Bitlo’da Kripto Para Sepetleri

Yerel kripto para borsası Bitlo, kullanıcılarına inovatif yatırım yöntemleri sunuyor. Sepet tokenlar nedir ve nasıl alınır?

Clock
Paylaş
Bitlo’da Kripto Para Sepetleri

Türkiye merkezli olan önemli kripto para alım satım platformlarından Bitlo, yeni geliştirdiği ürünü Sepet Token’ları duyurdu. Sepet token’lar, yatırımcıların aynı anda birden fazla kripto paraya yatırım yapabilmelerini ve portföylerini daha kolay yönetebilmelerini sağlıyor.

Binance BannerBinance Banner

Bitlo’nun ortaya koyduğu bu benzersiz tematik sepetler ile sepet parametrelerine uygun kripto paralar satın almak mümkün. Böylece yatırımcılar, birden çok kripto varlığa aynı anda yatırım yaparak olası riskleri de dağıtmış oluyor.

Sepet Tokenlar Nasıl Alınıyor?

Yatırımcılar tarafından sepet tokenların tek bir varlık olarak yönetilmesi mümkün. Platform tarafından sunulan bu hizmet ile birlikte, kullanıcılar yatırım yaptıkları her kripto parayı ayrı ayrı takip etmek zorunda kalmıyorlar.

Yatırımcılar Bitlo’nun sunduğu sepetlerden herhangi birini seçerek o sepete özel para tahsisi yapabiliyor. Her sepet, piyasa koşullarına göre Bitlo’nun uzman finansal ekibi tarafından belirli aralıklarla güncelleniyor. Bunun amacı, sepetleri daha dengeli hale getirebilmek.

Bilindiği gibi kripto varlık projeleri zaman içerisinde taşıdıkları teknolojik değeri kaybedebiliyorlar. Bitlo bu durumlarda sepetlerde güncelleme yaparak yatırımcıların kayıp risklerini minimuma indiriyor. Platform, yaptığı sepet değişikliklerini ise kullanıcılarına şeffaf bir şekilde aktarıyor.

Sepet Token Çeşitleri

Platform üzerinde birden çok sepete yatırım yapmak mümkün. Tematik Kripto Para Sepetleri adı verilen bu sepetler; Altcoin Sepeti, DeFi Sepeti, Metaverse Sepeti, Oyun Sepeti ve NFT Sepeti olarak yatırımcıların hizmetine sunulmuş durumda.

İlginizi çekebilir: DeFi Nedir? Tüm Ayrıntılarıyla A’dan Z’ye DeFi

Bitlo Kurucu ve CEO’su Mustafa Alpay, sundukları ürün hakkında şu sözleri söylüyor:  

Çoğu kişi için bireysel olarak kripto varlık birimlerine yatırım yapmak karmaşık ve göz korkutucu geliyor. Yeni terimler, riskler ve diğer karmaşıklıklardan korkan on binlerce meraklı ve ilgili ancak önyargılı yatırımcı var. Tematik sepetlerimiz ile teknolojiye dayalı ulaşılabilir bir çözümle bu zorlukları ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Geliştirdiğimiz kripto sepetleri aracılığıyla kullanıcılarımızın kripto ekosistemini ve piyasasını gözlemleyerek, eğilimleri tahmin etmeyi öğrenmelerine ve doğru yatırım yapmalarına yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Bitlo Nedir ve Nasıl Kuruldu?

2017 yılında Boğaziçi Üniversitesi mezunu Mustafa Alpay tarafından kurulan Bitlo, Şubat 2018 itibarıyla üye alımına başladı. Haziran 2018 tarihinde kullanıcıları için Türk lirası ile kripto para alım satım işlemlerini hizmete sundu. O günden bu yana Bitlo, hizmetlerini artırarak bugün 50’nin üzerinde önde gelen kripto parayı Türk yatırımcılarla buluşturuyor.

Yatırımcıların Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Avalanche (AVAX), Solana (SOL) ve daha birçok önemli kripto parayı Bitlo platformu üzerinden alıp satabilmesi mümkün.

Kurucu ve CEO Mustafa Alpay; arama motoru optimizasyonu ve e-ticaret sektörlerinde kurduğu şirketler ile tanınan bir girişimci. Bitlo girişimi öncesinde uzun yıllar boyunca blockchain teknolojisi ile ilgilendiği de biliniyor.

Bitlo, birincil amacını şöyle tanımlıyor:

Bitcoin ve diğer kripto para işlemlerinin yapılacağı kolay, şeffaf, güvenilir, hızlı, sürekli gelişen, rekabetçi ve sürdürülebilir bir platform sağlamak.

Güvenlik konusunda da kullanıcılarını bilgilendiren şirket, deneyimli uzmanlardan oluşan siber güvenlik ekipleriyle çalıştıklarını ve platformda üst düzey koruma sağlandığını vurguluyor. Bunlara ek olarak platformda bulunan kripto varlıkların, soğuk cüzdanlarda tutularak olası siber saldırılardan korunduğu da aktarılıyor.

Kullanımı kolay bir arayüze sahip Bitlo’nun ayrıca Bitlo Crypto Fund adında bir destek mekanizması da var. Başvuru gerekliliklerini sağlayan ve gelecek vadeden kripto para, blockchain ve finans teknolojisi girişimlerinin, Bitlo Crypto Fund’dan yatırım desteği almaları mümkün.

Daha fazla Borsa haberi için: Borsa Haberleri

Daha fazla Kripto Para haberi için: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar