Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64927.27
1.33%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3104.4
1.23%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.83
4.66%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $566.7
1.54%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitmain’in Durumu Pek İç Açıcı Gözükmüyor

Kripto para madenciliği devi Bitmain’in 2020’deki durumu, yetersiz üretim kapasitesinden dolayı pek de iç açıcı gözükmüyor.

Clock
Paylaş
Bitmain’in Durumu Pek İç Açıcı Gözükmüyor

Kripto para madenciliği devi Bitmain’in 2020’deki durumu, yetersiz üretim kapasitesinden dolayı pek de iç açıcı gözükmüyor.

Şu anda Bitmain‘in iki büyük madencilik merkezinde yetersiz üretim kapasitesiyle karşı karşıya olduğu konuşuluyor. Şirketin satış müdürü şu anda T17 ve S17 üretimlerinin yetersiz kapasitede olduğunu söyledi.

728×90 muhabbit - Bitmain'in Durumu Pek İç Açıcı Gözükmüyor300x250 muhabbit - Bitmain'in Durumu Pek İç Açıcı Gözükmüyor

2020’nin Bitmain’in Yılı Olmayacağı Kesin

Her yıl kripto para madenciliği ivme kazanırken, kripto para madencilik şirketleri de önceki yılık istikrarını pekiştirerek kripto para madenciliği projelerine daha güçlü fikirlerle devam ediyor. Ancak Bitmain geçen yılki istikrarını henüz devam ettiremedi. Analistlere göre şu anki yetersiz üretim kapasitesinin devam etmesi durumunda şirketin gelirleri de muhtemel olarak etkilenecektir.

Bitmain’in satış müdürü Fan Xiao Jun, şirketin T17 ve S17 üretim sahalarındaki üretim oranının şirketçe kademeli olarak düşürüldüğüne dikkat çekti. Ayrıca 2020 Mart ayından sonra piyasaya süreceği ürünlerin de azalabileceğini açıkladı. Satış müdürü, “2020’de Bitmain’in durumu pek de iç açıcı olmayabilir.” dedi.

Fan Xiao Jun’un açıklaması, uzman piyasa araştırmacısı Samson Mow’un gözlemlerini ve yorumlarını destekler doğrultuda ilerledi.

İşçilerin Yarısından Vazgeçmeyi Göze Aldı

2018’den 2020 Şubat’ına kadar Bitmain, birçok çalışanı ile sözleşmeli olarak çalışmaya zorluyor. Birçoğunu ise işten çıkartıyor. Geçtiğimiz ayda Bitmain iş gücünün %50’sini işten çıkaracağını duyurmuştu. Birçok hissedar bu duruma karşı çıkmıştı. Karşı çıkanlardan biri de şirketin eski kurucu ortağı Micree Zhan olmuştu. Zhan; “Böyle bir hareketin intihardan farkı yok, şirketi yokuşa sürecek.” dedi.

Corona Virüsü Salgınıyla Sekteye Uğrayan Faaliyetler

Geçtiğimiz hafta Çin hükümeti, Corona virüsü salgını nedeniyle yapılan karantina kontrollerinde kripto para madenciliği makinelerini kapattırmıştı. Bu da en azından Çin marketinin bir kısmının kripto para madenciliğine hevesi olsa da şu durumda yapamayacağını göstermektedir. Bu da olası müşterilerin kaybı olarak görülebilir.

Dünyanın kripto para madenciliği ekipman ihtiyacının %66’sını sağlayan dünya devi şirket Bitmain’in, şu anki yetersiz üretim kapasitesi ve müşteri kaybı durumunun şirketin gidişatını nasıl etkileyeceğini ilerleyen günlerde hep beraber göreceğiz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar