Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63670.03
-4.18%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3121.24
-3.85%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.81
-5.69%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $553.8
-4.29%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

BitMEX Chainalysis İle Düzenlemelere Daha Fazla Uyum Gösterecek!

Kripto türev borsası BitMEX, bu sabah yaptığı açıklama ile birlikte, kripto ve analiz şirketi Chainalysis ile işbirliklerini bir adım daha ileriye taşıdığını açıkladı.

Clock
Paylaş
BitMEX Chainalysis İle Düzenlemelere Daha Fazla Uyum Gösterecek!

Kripto türev borsası BitMEX; bu sabah yaptığı açıklama ile birlikte, kripto ve analiz şirketi Chainalysis ile işbirliklerini bir adım daha ileriye taşıdığını açıkladı.

Uzun dönemli partnerliğin sonunda farklı alanlarda da birlikte çalışmaya başlayacak olan iki şirket, yasadışı transferleri inceleyecek.

Bir Chainalysis çözümü olan KYT (Know Your Transaction) ile birlikte BitMEX’te gerçekleştirilen ya da gerçekleştirilmeye çalışılan yasadışı işlemlerin önüne geçilmesi sağlanacak.

Halihazırda, birçok kamu kuruluşu, finans kuruluşu, siber güvenlik şirketi ve çok daha fazlasıyla çalışarak şirketlere blockchain verileri sağlayan Chainalysis, transferleri takip etme ve anti kara para aklama çözümleri ile öne çıkıyor.

Konu ile ilgili BitMEX’in üst şirketi olan 100x Group’tan yapılan açıklama ise şu şekilde:

Kripto para ekosisteminde sorumluluk sahibi bir kuruluş ve oyuncu olarak, yasadışı işlemlerin takibi konusunda çok yönlü ve çevik olmamız gerekiyor. Chainalysis, bu tehditlere karşı hazır olmamızı sağlayan farklı çözümlere ve araçlara sahip. Chainalysis ile partnerliğimizden son derece memnunuz.

Bildiğiniz üzere BitMEX, oldukça zor bir 2020 yılını geride bıraktı. CEO ve CTO tarafında yaşanan ürkütücü gelişmelerin ardından şirket, hızlı kararlar ile düzenlemelere uyum konusunda birçok yeni adım atmıştı. KYC gereksinimi de bu önlemlerden birisi olarak öne çıkmış ve birçok kullanıcı tarafından tepkiyle karşılanmıştı.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar