BİZİ TAKİP EDİN

ANALİZ

BitMEX’ten Yeni XRP Sözleşmesi Geliyor!

BitMEX, tarafların XRP token ile ödemelerini bazı esas ve kurallar çerçevesinde değiştirmesine izin veren yeni bir sözleşmenin başlayacağını duyurdu

Yayın:

-

Bitmex muhabbit

Ripple şüphesiz ki 2017’deki kripto para fiyat balonunu ve altsezonunu kontrol eden isimdi. Ethereum‘daki ICO balonu astronomik rakamlara çıkarken, yılın kazananı XRP olmuştu.

Ancak bu parlamadan 2 yıl sonra, hâlâ yükselişe geçemedi. 2019’un büyük bir kısmında 0,3 doların altında işlem görmeye devam etti. Şu anki fiyatı ise; (04.02.2020/11:00) 0,25 dolar civarında.

bybit 300x250 - BitMEX'ten Yeni XRP Sözleşmesi Geliyor!

BitMEX’ten Yeni XRP Sözleşmesi

BitMEX, tarafların XRP token ile ödemelerini bazı esas ve kurallar çerçevesinde değiştirmesine izin veren yeni bir sözleşmenin başlayacağını duyurdu. 5 Şubat 2020 saat 04:00 UTC’de kullanıma açılacak uygulamanın sözleşme detayları;

– Sembolü: XRPUSD
– Bitiş Tarihi: Sürekli (Perpetual)
– Bitcoin Çarpanı: 0,0002 XBT (20.000 Satoshis)
– XBT Sözleşme Değeri: XRPUSD Fiyatı x Bitcoin Çarpanı (20.000 Sat/1 Dolar)
– Endeks fiyatı (Underlying): BXRP
– Maksimum Kaldıracı: 50x
– Minimum-maksimum fonlama: % -0,75 ile % 0,75
– Fonlama Süresi: 8 saat

En büyük türev borsaların birinden eklenen likiditenin XRP fiyatına daha fazla volatilite eklemesi bekleniyor.

Analistlerden Yorum Gecikmedi!

BitMEX’in açıklaması, her şeye hayır diyen muhalefetlere de fikir beyan etme şansı verdi. Kripto para dünyasında BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes de dahil olmak üzere birçok insan XRP veya altcoinlerin değerine bütünüyle inanamıyor. Hatta Hayes bu konuda;

İster Ripple de, ister XRP de, istersen de beş para etmez. Kim bilir, kim umursar? Sıfırdan büyük oldukça BitMEX’te USD paritesiyle yatırım yapmaya değer. Boo-Yaka-sha!

Arthur Hayes

On-Chain analisti Willy Woo da “Tone Vays‘ Trading Bitcoin” yayınında bu konuya değindi;

“Vadeli işlem borsalarındaki likiditeyle dakikalar içerisinde milyon dolarlık pozisyonlara girip çıkabilirsiniz… Yatırımcıysanız bu kripto para birimlerini elinizde tutmanıza gerek yok.”

Dahası, bir valık hiçbir zaman sıfırı bulamaz. Mutlaka bir değeri olmak zorunda. Zaman içinde, varlıktaki likidite sıfıra yakın değerlere kadar düşebilir ve onu daha önce işlem gördüğü fiyattan işlem göremez hâle getirebilir. Dolayısıyla, bu varlıklar için likiditenin artması demek kazanç olasılığının da artması demektir.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Haberler