Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56884.43
11.42%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3270.15
7.20%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.58
8.08%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $398.7
2.73%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

BitPay Artık Ripple (XRP) Kabul Edecek!

Bitpay, Amazon hediye kartı alımlarında Ripple’ı (XRP) kabul ederek, desteklenen kripto para birimi olarak eklediğini açıkladı.

Clock
Paylaş
BitPay Artık Ripple (XRP) Kabul Edecek!

BitPay, çok sayıda işletmede, kurumsal veyahut bireysel olarak kullanılan bir platformdur. Kurumsal veya bireysel olarak ödeme işlemlerinde kullanılan BitPay son olarak Ripple (XRP) ‘ı hediye kartı alımlarında bir ödeme seçeneği olarak kullanılabileceğini duyurdu.

Binance BannerBinance Banner

Bu gelişme Ripple (XRP) kullanımının büyük perakende şirketlerinde de yaygınlaşabileceğini gösteriyor. Amazon, Burger King, GameStop gibi tanınmış kurumlar hediye kartlarının kullanımını zaten destekliyorlardı.

Yani bundan sonra hamburger alımlarınızda XRP ile ödeme yapabileceksiniz!

Kripto para kullanıcıları ister Ripple (XRP) ister desteklenen başka bir kripto para birimi olsun BitPay üzerinden aldıkları hediye kartı ile elektronik, gıda, aksesuar veya oyun istedikleri alışverişi yapabilecekler.

BitPay Ürün Müdürü Sean Rolland;

BitPay müşterileri Blockchain ödeme teknolojisinden aktif bir şekilde yararlanabiliyor. Ve daha hızlı, daha uygun maliyetle alışverişini yapabiliyor. Ripple (XRP) ‘ın da BitPay tarafından Blockchain ödeme teknolojisinde desteklenen bir kripto para birimi olarak kabul edilmesiyle kripto para ailesi genişlemeye devam ediyor.

Ripple 2019 Yılında Boş Durmadı

Ripple, XRP’nin duyulmasına ne kadar rolü olursa olsun, şirket ile bir tutulmaması gerektiğini düşünüyor. Şirketin MoneyGram, BRD Cüzdanıyla, dünya devi bankalarla ve kurumsal şirketlerle XRP öncesinde de ortaklığı mevcuttu ancak XRP sonrası kredi platformu SALT ve ATM üreticisi General Bytes’ı da bünyesine katarak XRP için sağlam bir zemin oluşturdu.

XRP market değeriyle belli etmemesine rağmen hem dünyada hem de Türkiye’de oldukça başarılı bir kripto para birimi olduğunu göstermiştir.

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar