Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66703.01
4.21%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3500.19
2.54%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.23
4.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $591.1
3.72%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Bitstamp CEO’su: “Stablecoinler, Kripto Para Sektörünün Bankacılık Sorununa Çözüm Olabilir!

CEO’ya göre, kripto para borsalarının, müşteri mevduatları için büyük ölçüde geleneksel bankacılık sistemlerine güvenmesi onları savunmasız hale getiriyor.

Clock
Paylaş
Bitstamp CEO’su: “Stablecoinler, Kripto Para Sektörünün Bankacılık Sorununa Çözüm Olabilir!

Bitstamp USA CEO’su ve Küresel Ticaret Sorumlusu Bobby Zagotta, kısa süre önce yaptığı açıklamada, kripto para borsalarının bankalar ile olan ilişkilerine değindi.

Zagotta’ya göre kripto para borsaları, müşteri mevduatları için büyük ölçüde geleneksel bankacılık sistemlerine güveniyor. İşte bu durum da kripto para borsalarını çeşitli bankacılık sorunlarına karşı savunmasız hale getiriyor. Zagotta, son dönemlerde yaşanan Silvergate gibi bankaların iflasının, kripto para borsalarını doğrudan etkilemesini de bu bağlılığa dayandırıyor.

728×90 muhabbit - Bitstamp CEO'su: "Stablecoinler, Kripto Para Sektörünün Bankacılık Sorununa Çözüm Olabilir!300x250 muhabbit - Bitstamp CEO'su: "Stablecoinler, Kripto Para Sektörünün Bankacılık Sorununa Çözüm Olabilir!

Ancak CEO, tüm bu yaşanan durumlara rağmen, kripto para sektörünün bankaların desteği olmadan ayakta kalabilmesinin bazı yolları olduğunu belirtiyor. Yönetici, kripto para sektörünün, bankacılık sorununda stableoinlerin kullanılabileceğini belirtiyor.

Stablecoinlerin geleneksel bankacılığa nasıl bir alternatif sunabileceğini araştırdıklarını belirten Zagotta bunu şu ifadelerle açıklıyor:

“Sektörümüzün kurucu ilkelerinden biri, bireylerin üçüncü taraf kurumlara bağımlı olmadan işlem yapmalarını sağlamaktır. Bu nedenle, bankacılık sisteminden doğan sıkıntıları azaltmak için stablecoinlerin kullanılması gibi keşfedilecek başka olasılıkları araştırıyoruz.”

Stablecoinler Birçok Yönden Fayda Sağlayabilir

Zagotta’ya göre, stablecoinler, bankalara daha az bağımlılık, daha hızlı ve uygun maliyetli işlemler ve artan likidite gibi birçok fayda sağlıyor. Bu nedenle de stablecoinlerin bankacılık krizinin ortasında, borsalarda sürekli bir evrim ve entegrasyona yol açabileceğini belirtiyor.

stablecoin1 1200x600 - Bitstamp CEO'su: "Stablecoinler, Kripto Para Sektörünün Bankacılık Sorununa Çözüm Olabilir!

Müşteri fonlarını riskli bankalar etrafında hareket ettirmenin, müşteriler için daha fazla risk oluşturduğunu belirten Zagotta, bu konuda kripto para borsalarını uyarıyor.

Kripto para en endüstrisinin, bankalara yönelmesine iten faktörlerin bulunması gerektiğini vurgulayan CEO, sektörün kripto para dostu bankalar ile çalışması için bu adımların atılması gerektiğini belirtiyor.

Bitstamp’ın halihazırda, dünya çapında 15 bankacılık ortaklığı bulunduğunu belirten Zagotta, tüm bu gelişmelerin ortasında daha fazla banka ile ortaklıklarını sürdürmeyi hedeflediklerini belirtiyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar