Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $52124.39
1.05%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3007.2
3.04%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.16
-2.20%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $353.7
-0.03%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Bitstamp’e Dün Gece Ne Oldu? Neler Yaşandı?

Borsalara yaşanan erişim sorunları kullanıcıların en büyük korkusu.

Clock
Paylaş
Bitstamp’e Dün Gece Ne Oldu? Neler Yaşandı?

Dün gece saat 12 civarında Bitstamp’a erişim beklenmedik bir şekilde durdu. Konu ile ilgili bilgilendirme tweeti atan borsa yetkilileri bazı problemler yaşadıklarını, bu neden ticaret işlemlerinin durdurulduğunu belirtti. Ardından ise sosyal medyada hack dedikoduları dolaşmaya başladı.

Binance BannerBinance Banner

tweet

Yukarıdaki tweet kripto para dünyasındaki herkesin korkulu rüyası. Bu tweetler hem “fud”a oldukça açık hem de borsada fonları olan kişiler için oldukça endişe verici. Hatta aslında sadece borsada parası olanlar için değil, herkes için bir tehlike. Büyük işlem hacmi ve fona sahip olan borsaların hacklenmesi durumu, kripto piyasalarında büyük bir korku ve satış dalgası da yaratma etkisine sahip olabilir.

Borsadan gelen tweetin toplulukta endişe yaratması üzerine borsanın CEO’su Nejc Kodrič’den de hızlı bir açıklama geldi.

tweet

FUD yaratmaya gerek olmadığını belirten Kodrič, teknik bir problem yaşandığını ve durum üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Yaklaşık 1 saat sonra gelen açıklamada ise teknik problemin ekip tarafından tespit edildiği ve üzerinde çalışıldığı bildirildi. Problemin tespitinden yaklaşık 2 saat sonra da borsa tekrardan işlem açıldı. Hizmet aldıkları “üçüncü parti” bir hizmet sebebiyle problemin ortaya çıktığını belirten yetkililer işlemlerin sorunsuz bir şekilde devam ettiğini belirtti.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar