Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66358.78
0.45%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3418.61
0.17%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.1
-2.18%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $584.4
0.43%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Bittensor Ağı, 8 Milyon Dolarlık Saldırı Nedeniyle Durduruldu

Clock
Paylaş
Bittensor Ağı, 8 Milyon Dolarlık Saldırı Nedeniyle Durduruldu

Bittensor ekibi, ağ durdurulmasının ardından tüm kullanıcı fonlarının güvende olduğunu belirtti. Bittensor 3 Temmuz’da 8 milyon dolar değerinde dijital varlıkların çalınmasıyla sonuçlanan bir dizi cüzdan boşaltma olayının ardından ağ faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldı.

728×90 muhabbit - Bittensor Ağı, 8 Milyon Dolarlık Saldırı Nedeniyle Durduruldu300x250 muhabbit - Bittensor Ağı, 8 Milyon Dolarlık Saldırı Nedeniyle Durduruldu

Ağ Kesintisi ve Güvenlik Önlemleri

Bu saldırıyı kontrol altına almak amacıyla gerçekleştirilen ağ kesintisi, Bittensor’un kurucu ortağı Ala Shaabana tarafından açıklandı.

“Bir güncelleme olarak, saldırıyı kontrol altına aldık ve zinciri güvenli moda (bloklar üretiliyor ancak işlemler yapılmıyor) aldık. Hâlâ soruşturma aşamasındayız ve tüm olasılıkları değerlendiriyoruz.”

Bittensor’un kurucu ortağı Ala Shaabana

Hacker saldırıları ve istismarlar, kripto alanındaki en önemli endişeler arasında yer alıyor. Ve sonuç olarak kripto paraların benimsenmesini geciktiriyor. Son 13 yılda kripto endüstrisinde 785 rapor edilen saldırıyla yaklaşık 19 milyar dolar değerinde hırsızlık yaşadı.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar